Trwa ładowanie...
d33mq4f

Wybuch gazu w kopalni. 9 górników uwięzionych, 34 nie żyje

W kopalni węgla w południowo-zachodnich Chinach trwa akcja ratownicza. Pod ziemią uwięzionych jest tam 9 górników. W czwartek w kopalni doszło do wybuchu gazu. Do tej pory na powierzchnię wydobyto 34 ciała.

Share
d33mq4f

W akcji uczestniczy kilkaset osób. Li Jianjun, sekretarz generalny KPCh w mieście Quijin, na terenie którego znajdowała się kopalnia mówi, że najważniejszym zadaniem jest teraz przewietrzenie korytarzy oraz wypompowanie z nich wody.

- Nasz kolejny krok to poszukiwanie górników na poziomie 1724. Musimy zmierzyć się tam z dużą koncentracją pyłów i gazu, którego poziom w części korytarzy sięga aż 55% - mówi chiński urzędnik, dodając, że akcja ratownicza - niezależnie od zagrożenia - prowadzona będzie aż do zlokalizowania wszystkich uwięzionych.

- Będziemy prowadzić akcję aż do odnalezienia wszystkich górników. Nikogo nie pozostawimy pod ziemią - dodaje Li Jianjun.

Już teraz wiadomo, że osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo kopalni, w dniu katastrofy nie zjechała nawet pod ziemię. Agencja Prasowa Xinhua podaje również, że kopalnia działała nielegalnie. Licencję na wydobycie węgla właścicielom kopalni odebrano rok temu.

d33mq4f

Podziel się opinią

Share
d33mq4f
d33mq4f
Więcej tematów