Trwa ładowanie...
d2h6lrb

Wybory prezydenckie 2020. Pomorskie składa skargi w PKW. "Absurdalny pomysł"

Zarząd Województwa Pomorskiego przesłał do Państwowej Komisji Wyborczej skargi na postanowienia komisarza ws. utworzeniu obwodów głosowania w szpitalach na terenie województwa. Zdaniem samorządu doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Samorząd Pomorza składa skargi w sprawie wyborów
Wybory prezydenckie 2020. Samorząd Pomorza składa skargi w sprawie wyborów (East News)
d2h6lrb

W skargach przesłanych do PKW samorządowcy stwierdzają, że utworzenie punktów wyborczych w szpitalach łamie dotychczas ustanowione zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Wskazali też na ryzyko zagrożenia zdrowia dla pacjentów i personelu medycznego.

- W sytuacji szalejącej epidemii, kiedy robi się wszystko by ograniczyć przemieszczanie się i kontakty, proponuje się nam, byśmy wszystkie te zasady odrzucili - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Agnieszka Kapała-Sokalska z Zarządu Województwa Pomorskiego. Jej zdaniem to "pomysł oderwany od rzeczywistości, a wręcz absurdalny".

Postanowienie komisarza wyborczego ws. obwodów do głosowania dotyczy wszystkich szpitali w Pomorskiem, w tym tych marszałkowskich. To one obsługują najwięcej mieszkańców, a położone są w całym regionie: Dzierżążnie, Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Prabutach, Słupsku, Starogardzie Gdańskim i Wejherowie.

d2h6lrb

Zobacz też: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Mocny głos Aleksandry Dulkiewicz

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Pomorscy samorządowcy zauważają, że organizacja punktów wyborczych w szpitalach wymaga udostępnienia głosującym przestrzeni wspólnych. To korytarze, klatki schodowe czy windy, które teraz pozwalają minimalizować przemieszczanie się chorych i personelu między oddziałami.

d2h6lrb

Dr Marek Prusakowski, ordynator oddziału obserwacyjnego w szpitalu zakaźnym w Gdańsku na pytanie pomorskiego dziennika o utworzenia obwodowej komisji wyborczej odpowiada, że w ich przypadku przed każdym wejściem do pacjenta konieczne jest ubranie kombinezonu i maski.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d2h6lrb

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2h6lrb

Podziel się opinią

Share

d2h6lrb

d2h6lrb
Więcej tematów