Trwa ładowanie...
dfc4r81

Wybory prezydenckie 2020. Lech Wałęsa zmienił zdanie. Teraz popiera innego kandydata na prezydenta

- Teraz stawiam na Waldemara Pawlaka - zapowiedział Lech Wałęsa. To już kolejna zmiana poparcia byłego prezydenta dla kandydata opozycji. Wybory prezydenckie już w kwietniu lub maju 2020 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Lech Wałęsa na międzynarodowej konferencji w Pradze
Wybory prezydenckie 2020. Lech Wałęsa na międzynarodowej konferencji w Pradze (PAP, Fot: Vit Simanek)
dfc4r81

- Na dzisiaj Waldemar Pawlak mi bardziej pasuje niż ten Kamysz [Władysław Kosiniak-Kamysz - red.]. - powiedział dziennikowi "Fakt" Lech Wałęsa. Były prezydent dodał, że obecny prezes PSL stracił w jego oczach, gdy odrzucił jego poparcie.

Na początku października, tuż przed wyborami parlamentarnymi, Lech Wałęsa udzielił publicznie poparcia PSL.

"Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z jego zorganizowania nie mieli miejsca w parlamencie. Proszę publicznie PO o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa.

dfc4r81

Wybory prezydenckie. "Nie zabiegaliśmy o to"

Władysław Kosiniak-Kamysz nie wydawał się zachwycony tym faktem. - Nie zabiegaliśmy o poparcie Lecha Wałęsy; każdy głos oddany na PSL się liczy, ale chciałbym, żeby padły słowa "przepraszam” za to, co zostało powiedziane przez Wałęsę w niedzielę wobec śp. Kornela Morawieckiego – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany przez dziennikarzy.

Na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Lech Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego "zdrajcą".

- A co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku - stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda powiedział wówczas były prezydent.

dfc4r81

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfc4r81

Podziel się opinią

Share
dfc4r81
dfc4r81
Więcej tematów