Trwa ładowanie...
dyvspaw

Wybory parlamentarne. PSL wybrało "jedynki", padają nieoficjalne nazwiska

PiS i KO ujawnili nazwiska kandydatów w jesiennych wyborach. Na odkrycie kart wciąż czeka PSL. Do mediów dotarły jednak nieoficjalne nazwiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSL wciąż pracuje nad listami do wyborów parlamentarnych
PSL wciąż pracuje nad listami do wyborów parlamentarnych (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
dyvspaw

PSL postanowiło iść do wyborów osobno, jest w trakcie wybierania czarnych koni w wyścigu o miejsca w parlamencie. Władysław Kosiniak-Kamysz, Władysław Teofil Bartoszewski, Urszula Pasławska, Marek Biernacki i Jacek Protasiewicz - to oni mają być "jedynkami" PSL w wyborach parlamentarnych. Drugi z wymienionych polityków ma wystartować z listy warszawskiej - podaje portal wpolityce.pl, powołując się na nieoficjalne informacje PAP.

W okręgu podwarszawskim "jedynką" ma być rzecznik PSL Jakub Stefaniak, w Siedlcach - poseł Marek Sawicki, a w Radomiu - Mirosław Maliszewski.

W okręgu płockim otwierać listę ma z kolei poseł Piotr Zgorzelski. Kandydatem PSL do Senatu z Płocka ma być zaś Waldemar Pawlak.

dyvspaw

Zobacz także: Politycy SLD na listach u Schetyny. Czarzasty bez skrupułów: usunę ich z partii

To wciąż nie wszystkie nazwiska. W Sieradzu "jedynką" ma być Paweł Bejda, w Piotrkowie Trybunalskim - Dariusz Klimczak, w Tarnowie - Władysław Kosiniak-Kamysz, w Kielcach - Czesław Siekierski, a w Białymstoku - Urszula Pasławska.

Andrzej Grzyb ma otwierać listę w Kaliszu, Krzysztof Paszyk - w Pile, a Jacek Tomczak - w Poznaniu. "Jedynką" na liście gdańskiej będzie Marek Biernacki, a z drugiego miejsca w tym okręgu ma kandydować poseł Eugeniusz Kłopotek.

dyvspaw

Koledzy PSL na listach

Posłowie z koła Unia Europejskich Demokratów niegdyś uratowali PSL. Kiedy jeden z posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydował się na przejście do PiS, PSL stracił klub poselski. Politycy z UED go uratowali.

Politycy Unii Europejskich Demokratów też mają mieć wysokie miejsca na listach PSL-Koalicja Polska. Jacek Protasiewicz ma być "jedynką" we Wrocławiu, Elżbieta Bińczycka - w Krakowie, Zbigniew Sosnowski - w Bydgoszczy, a Dariusz Kurzawa - w Toruniu.

dyvspaw

Listę w Opolu otwierać ma Stanisław Rakoczy, a jedną ze śląskim list Stanisław Dąbrowa. Pierwsze miejsca w Lublinie ma mieć zapewnione Genowefa Tokarska albo Jan Łopata.

Prace PSL nad listami wyborczymi trwają. W czwartek w tej sprawie zbiera się Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Źródło: w polityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyvspaw

Podziel się opinią

Share

dyvspaw

dyvspaw
Więcej tematów