Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Ulotki wyborcze wiceministra PiS w łódzkiej katedrze

Na ławach katedry św. Stanisława Kostki w Łodzi ktoś rozłożył ulotki wyborcze posła PiS Waldemara Budy, który od czerwca jest wiceministrem inwestycji i rozwoju. Wiceprezydent miasta Tomasz Trela napisał na Twitterze: "Cwany Waldek znów cwaniakuje".

Share
Wybory parlamentarne 2019. Ulotki wyborcze wiceministra PiS w łódzkiej katedrze
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d11ogrj

Zdjęcia ulotek wyborczych Waldemara Budy leżących na ławach katedry opublikował jeden z internautów na Facebooku.

Sprawę skomentował w dosadny sposób wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela z SLD. "Cwany Waldek, poseł Waldemar Buda znów cwaniakuje. Waldek, jak już idziesz do Kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem" - napisał.

- Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy - powiedział gazecie Waldemar Buda.

d11ogrj

Wybory parlamentarne 2019. List do arcybiskupa

Tomasz Trela nie ograniczył się do komentarza na Twitterze. Napisał też list otwarty do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia - informuje "Dziennik Łódzki".

"Widziałem także wiele „zagrywek poniżej pasa”, ale z tak cynicznym i – proszę wybaczyć – ohydnym wykorzystywaniem Kościoła dotąd się nie spotkałem. Dotąd nie wyobrażałem sobie iż można się posunąć tak daleko, ale okazało się, że można" - napisał wiceprezydent Łodzi.

Polityk SLD zaapelował też do arcybiskupa o "podjęcie stosownych korków, aby w żadnym łódzkim kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca".

Waldemar Buda jest posłem od 2015 r. W październiku ubiegłego roku był kandydatem PiS na prezydenta Łodzi. Zajął drugie miejsce, otrzymując niemal 24 proc. poparcia.

Źródło: "Dziennik Łódzki"

d11ogrj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11ogrj

Podziel się opinią

Share
d11ogrj
d11ogrj
Więcej tematów