ycipk-2nwkwl

Wybory parlamentarne 2019. Ulotki wyborcze wiceministra PiS w łódzkiej katedrze

Na ławach katedry św. Stanisława Kostki w Łodzi ktoś rozłożył ulotki wyborcze posła PiS Waldemara Budy, który od czerwca jest wiceministrem inwestycji i rozwoju. Wiceprezydent miasta Tomasz Trela napisał na Twitterze: "Cwany Waldek znów cwaniakuje".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwoju
Wybory parlamentarne 2019. Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwoju (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-2nwkwl

Zdjęcia ulotek wyborczych Waldemara Budy leżących na ławach katedry opublikował jeden z internautów na Facebooku.

Sprawę skomentował w dosadny sposób wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela z SLD. "Cwany Waldek, poseł Waldemar Buda znów cwaniakuje. Waldek, jak już idziesz do Kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem" - napisał.

ycipk-2nwkwl

- Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy - powiedział gazecie Waldemar Buda.

Wybory parlamentarne 2019. List do arcybiskupa

Tomasz Trela nie ograniczył się do komentarza na Twitterze. Napisał też list otwarty do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia - informuje "Dziennik Łódzki".

ycipk-2nwkwl

"Widziałem także wiele „zagrywek poniżej pasa”, ale z tak cynicznym i – proszę wybaczyć – ohydnym wykorzystywaniem Kościoła dotąd się nie spotkałem. Dotąd nie wyobrażałem sobie iż można się posunąć tak daleko, ale okazało się, że można" - napisał wiceprezydent Łodzi.

Polityk SLD zaapelował też do arcybiskupa o "podjęcie stosownych korków, aby w żadnym łódzkim kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca".

Waldemar Buda jest posłem od 2015 r. W październiku ubiegłego roku był kandydatem PiS na prezydenta Łodzi. Zajął drugie miejsce, otrzymując niemal 24 proc. poparcia.

ycipk-2nwkwl

Źródło: "Dziennik Łódzki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nwkwl

ycipk-2nwkwl
ycipk-2nwkwl