Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Lewica prezentuje swoje "jedynki"

Liderzy Lewicy zwołali konferencję, na której przedstawili liderów swoich list. - Idzie drużyna odważna, która nie będzie tchórzyć - powiedział Adrian Zandberg. - Nasza lista jest wielokulturowa, wieloregionalna - ocenił Robert Biedroń.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Lewica prezentuje swoje "jedynki"
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
dwmp2bn

Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg wyczytali nazwiska, które wywodzą się z ich partii.

I tak liderów z SLD przedstawił Włodzimierz Czarzasty. "Jedynką" w Gdyni będzie Joanna Senyszyn, w Legnicy Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, w Kielcach Andrzej Szejna, w Szczecinie Dariusz Wieczorek, w Wałbrzychu Marek Dyduch, w Toruniu Robert Kwiatkowski, w Płocku Arkadiusz Iwaniak, a w tzw. "obwarzanku" warszawskim Andrzej Rozenek. Sam Czarzasty wystartuje jako "jedynka" w Sosnowcu.

dwmp2bn

Zandberg liderem w Warszawie

Robert Biedroń zapowiedział, że liderem listy w Warszawie będzie Adrian Zandberg. - Będzie odpowiadał za serce Polski - stwierdził.

Natomiast lider Razem zaprezentował nazwiska swoich kandydatów. W Siedlcach z pierwszego miejsca wystartuje Dorota Olko, w Sieradzu Paulina Matysiak, w Opolu Marcelina Zawisza, w Koninie Paulina Nowak, a w Katowicach Maciej Konieczny.

Wśród liderów z Wiosny znalazł się partner Roberta Biedronia Krzysztof Śmiszek, który otworzy listę we Wrocławiu. W Bydgoszczy liderem będzie Krzysztof Gawkowski, w Krakowie Maciej Gdula, w Chełmie Monika Pawłowska, w Nowym Sączu Jacek Bocheński, w Krośnie Łukasz Rydzik, w Gdańsku Beata Maciejewska, w Rybniku Maciej Kopiec, w Gliwicach Wanda Nowicka, a w Elblągu Monika Falej.

dwmp2bn

Podziel się opinią

Share
dwmp2bn
dwmp2bn
Więcej tematów