Trwa ładowanie...

Wybory do PE. Byli premierzy kuszeni przez Platformę

W PO już trwają przymiarki w sprawie obsady "jedynek" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według informacji Wirtualnej Polski z list Koalicji Obywatelskiej mogą wystartować byli premierzy - Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i Leszek Miller.

Share
Wybory do PE. Byli premierzy kuszeni przez Platformę
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2bpmp8

- Jesteśmy po rozmowach. Były premier Włodzimierz Cimoszewicz ma być liderem listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Podlasiu - słyszymy od kilku źródeł w Platformie Obywatelskiej.

Jak mówią nam ludzie z PO, bardzo prawdopodobny jest z start z list Koalicji Obywatelskiej innych byłych premierów: Leszka Millera i Marka Belki.

Wszystkie ręce na pokład

- Tusk nie sonduje, Tusk podjął decyzję. Tusk wraca do polskiej polityki po prostu. Chyba nie zostawia szczególnych złudzeń - przekonywał ostatnio w mediach były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

d2bpmp8

- Kandydowanie Tuska jest bardzo potrzebne dla polskiej polityki i mojego kraju. Miałby szansę, byłby znakomitym prezydentem. Każdy, kto uważa, że łatwo wygra z Tuskiem, głęboko się myli. To niezwykle sprawny, bardzo intelektualnie ruchliwy i dojrzały polityk - mówił kilka tygodni temu Wirtualnej Polsce były premier Leszek Miller.

Tusk i Miller PAP
Tusk i Miller Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka,Radek Pietruszka/Bartłomiej Zborowski

Przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził niedawno w domu Millera. Były premier powtarzał później w mediach, że Tusk powinien zostać patronem szerokiej listy ugrupowań opozycyjnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dziś nasi rozmówcy z PO wskazują, że Miller może wystartować z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach europejskich, a sam były lider SLD i były szef rządu w prywatnych rozmowach tego nie wyklucza i wysyła sygnały, że zależy mu na powrocie do polityki.

d2bpmp8

Nasze źródła w PO przekonują, że partia Grzegorza Schetyny jest już dogadana z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Ten ma być "lokomotywą" wyborczą na Podlasiu. - Jest bardzo popularny i zdaje sobie sprawę z wagi tych wyborów - twierdzą nasze źródła w opozycji.

Tusk i Cimoszewicz Agencja Gazeta
Tusk i Cimoszewicz Źródło: Agencja Gazeta, fot: Agencja Gazeta

Byli premierzy - Cimoszewicz i Miller - podpisali w Atenach traktat akcesyjny w imieniu Polski. To było jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii III RP.

I w nadchodzących wyborach europejskich - twierdzą nasze źródła w PO - to będzie miało szczególnie symboliczny wymiar. - Wszystkie ręce na pokład. Autorytet Cimoszewicza, Millera i Belki jest niepodważalny. I to jest ten moment, kiedy trzeba wrócić. A oni chcą wrócić - mówią nam politycy opozycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bpmp8

Podziel się opinią

Share
d2bpmp8
d2bpmp8
Więcej tematów