Trwa ładowanie...

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan z premierem przy stole. Pingpongowym

Wybory do Europarlamentu 2019. Na ostatniej prostej kandydaci szturmują telewizyjne studia i pokazują ostatnie telewizyjne spoty. Mocne poparcie od szefa rządu dostał lider mazowieckiej listy PiS Adam Bielan.

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan z premierem przy stole. PingpongowymŹródło: Youtube.com, fot: Adam Bielan
d1biuul

W krótkim filmie nakręconym na potrzeby kampanii wicemarszałek esemesuje z Mateuszem Morawieckim. W tle wielkie pieniądze dla regionu mazowieckiego, z którego ponownie startuje Bielan.

Premier proponuje kandydatowi na europosła rozmowę przy stole. Jak się okazuje, jest to stół pingpongowy, przy którym politycy rozgrywają mecz.

Wybory do Europarlamentu 2019. "3 mld zł więcej dla Mazowsza"

"Walczę o 3 mld euro z Unii Europejskiej dla Mazowsza, które możemy zyskać dzięki statystycznemu wyłączeniu Warszawy z województwa mazowieckiego" - mówi Bielan do Morawieckiego, który chwali jego plany. "To brzmi ambitnie, ale bardzo rozsądnie". "Jestem pewien, Adam, że wygrasz dla Mazowsza. Masz moje pełne poparcie" - deklaruje Morawiecki po rozegranym meczu.

Zobacz też: Rzecznik rządu o filmie Tomasza Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań

"Bardzo Ci dziękuję w imieniu Radomia, Płocka i Siedlec. Pamiętajmy, że województwo mazowieckie to nie tylko Warszawa" - odpowiada Bielan. O konieczności wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego Bielan mówił też w studiu "Wiadomości" TVP.

d1biuul

Kandydat w wyborach do Europarlamentu przekonywał, że Radom czy Siedlce są trzy razy uboższe od Warszawy, a wskutek zaniedbań poprzedników mogą stracić wspomniane 3 miliardy euro. Chodzi o statystyki, według których Mazowsze (dzięki bogatej Warszawie) jest już uznawane za ponadprzeciętnie zamożny region w UE, co może przełożyć się na mniejsze pieniądze z funduszy unijnych w kolejnej perspektywie.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1biuul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1biuul
Więcej tematów