Trwa ładowanie...
d2f1bqy

Wybory 2020. Sondaż. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. Jest Rafał Trzaskowski

Obecny prezydent według najnowszego sondażu wygrywa wybory prezydenckie w pierwszej turze. Andrzej Duda może liczyć na 51 proc. poparcia. Za jego plecami jest niezależny kandydat Szymon Hołownia z 17 proc. Na podium wskoczył Rafał Trzaskowski, który zastąpił w wyścigu o fotel prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską.
Share
Wybory 2020. Sondaż. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. Jest Rafał Trzaskowski
Wybory 2020. Sondaż. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. Jest Rafał TrzaskowskiŹródło: PAP
d2f1bqy

Małgorzata Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich. Jak sama przyznała nawoływaniem do bojkotu przyczyniła się do niskiego wyniku swojej kandydatury w sondażach. Badania niezmiennie dają zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Wynik prezydenta jest na granicy zwycięstwa w I turze. W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 obecna głowa państwa może liczyć na 51 proc. poparcia.

Drugie miejsce wciąż zajmuje Szymon Hołownia, który konsekwentnie umacnia swoją pozycję. Na niezależnego kandydata chce głosować 17 proc. respondentów. Zmiany zaszły za plecami byłego dziennikarza. Dotychczas trzecią pozycję zajmował Władysław Kosiniak-Kamysz, który zanotował spadek poparcia. Na lidera PSL głos zamierza oddać 6 proc. respondentów.

Przeczytaj: Rafał Trzaskowski kandyduje. Tak opozycja chce rozegrać Andrzeja Dudę?

d2f1bqy

Na podium zalazł się za to Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy oficjalnie został ogłoszony kandydatem PO w wyborach 2020. W pierwszym sondażu może liczyć na 11 proc. głosów. To może świadczyć o tym, że decyzja zarządu Platformy Obywatelskiej była słuszna. Ostatnie badania dawały wicemarszałek Sejmu poparcie na poziomie około 4 proc.

Krzysztof Bosak z Konfederacji może liczyć na poparcie 5 proc. ankietowanych. Na Roberta Biedronia z Lewicy chce głosować 3 proc. badanych, a Marka Jakubiaka 1 proc. Sondaż został zrealizowany przez Kantar za pomocą telefonu w dniu 15 maja 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Przeczytaj również: Małgorzata Kidawa-Błońska nie wystartuje w wyborach 2020. Mateusz Morawiecki komentuje

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f1bqy

Podziel się opinią

Share
d2f1bqy
d2f1bqy
Więcej tematów