Trwa ładowanie...
d2noi2r

Wybory 2020. Rekordowy koszt pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy

Media ujawniły w środę sumę, jaką kosztowała prezydentura Andrzeja Dudy. Jest ona rekordowa od po momentu ustanowienia tego urzędu w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rekordowy koszt 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy
Wybory 2020. Rekordowy koszt 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy (PAP)
d2noi2r

Wybory 2020 r. Rekordowy budżet prezydenta Andrzeja Dudy

O to, ile kosztowało 5 lat urzędowania prezydenta Andrzeja Dudy, zapytali w Ministerstwie Finansów posłowie Lewicy. Z odpowiedzi resortu finansów wynika, jest to kwota 880 mln zł. Wydatki Kancelarii Prezydenta z każdym rokiem rosły. Na początku urzędowania prezydenta Dudy jej budżet wynosił nieco ponad 160 mln zł, obecnie zaś wzrósł do rekordowych 200 milionów złotych.

Dla porównania w czasie, kiedy prezydentem był Bronisław Komorowski, najwyższa kwota budżetu wynosiła około 180 milinów zł rocznie, przy czym pod koniec jego kadencji suma ta była już niższa. Obecne wydatki urzędu prezydenta są najwyższe od czasu ustanowienia tej funkcji w Polsce.

d2noi2r

Z informacji Ministerstwa Finansów wynika, że największą pozycję w budżecie stanowią płace urzędników w Kancelarii. Okazuje się, że znacznie wzrosła liczba zatrudnionych tam osób. 4 lata temu, na początku kadencji obecnego prezydenta, w kancelarii pracowało 378 osób, obecnie jest to prawie 450 etatów.

Wybory 2020 r. Urzędowanie czy kampania wyborcza?

Opozycja zarzuca prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że ten wzrost wydatków wynika z tego, że w ten sposób finansuje on swoją kampanię wyborczą, co jest niezgodne z prawem. Zdaniem polityków opozycji trudno jest obecnie odróżnić, które działania prezydenta Andrzeja Dudy wynikają z pełnionej przez niego funkcji, a które są elementem trwającej kampanii wyborczej.

d2noi2r

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów