Trwa ładowanie...
d2b0lwc

Wybory 2020. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o organizacji wyborów prezydenckich

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku. Niecałe 4 godziny wcześniej uchwalił ją Sejm.
Share
Wybory 2020. KPRP: Andrzej Duda podpisał ustawę o organizacji wyborów prezydenckich
Wybory 2020. KPRP: Andrzej Duda podpisał ustawę o organizacji wyborów prezydenckichŹródło: PAP
d2b0lwc

Informację o podpisie ustawy przekazał prezydencki rzecznik. "Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego" - napisał na Twitterze Błażej Spychalski.

Jeszcze tego samego dnia ustawa o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

d2b0lwc

Wcześniej we wtorek projektem PiS zajmowali się posłowie, po tym jak ustawa z poprawkami wróciła z Senatu. W bloku głosowań przyjęto zapis, na mocy którego to PKW - na wniosek ministra zdrowia - zdecyduje o zarządzeniu na jakimś terenie wyborów korespondencyjnych. Odrzucono m.in. poprawkę dotyczącą minimalnego czasu na zbieranie podpisów. Przychylności Sejmu nie zyskała także możliwość robienia tego przez ePUAP - czyli przy pomocy bezpłatnej rządowej platformy internetowej, przez którą można kontaktować się z różnymi urzędami.

Nadal nie jest znany termin wyborów prezydenckich. Z ostatnich deklaracji wynika, że datę ujawni w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz w ostatnich dniach marszałek Sejmu miała zostać zrugana przez prezesa PiS. Na spotkaniu w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej Kaczyński miał być zirytowany postawą Witek ws. ustawy wyborczej, która leżała na biurku marszałka Tomasz Grodzkiego, a ten zwlekał z podaniem daty posiedzenia Senatu, na którym miałoby odbyć się głosowanie nad jej przyjęciem bądź odrzuceniem.

- Marszałek Sejmu dała się zdominować przez marszałka Grodzkiego. Prezes Kaczyński był wściekły - przyznała osoba z otoczenia kierownictwa PiS..

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b0lwc

Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda?

Więcej informacji wkrótce.

d2b0lwc

Podziel się opinią

Share
d2b0lwc
d2b0lwc
Więcej tematów