Trwa ładowanie...
d3xjy4s

Wybory 2019. Nieoczekiwana zmiana planów. Grzegorz Schetyna odwołuje posiedzenie klubu parlamentarnego PO/KO

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, planowane na czwartek wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej zostało nieoczekiwanie przełożone. Decyzja ta wywołała spore poruszenie w partii – mówią nam politycy PO.
Share
Wybory parlamentarne. Grzegorz Schetyna odwołuje klub PO.
Wybory parlamentarne. Grzegorz Schetyna odwołuje klub PO.Źródło: East News, Fot: East News
d3xjy4s

Jeszcze kilka dni temu Grzegorz Schetyna zapewniał: "Duży klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej planowany jest w czwartek po południu – to będzie zebranie posłów i senatorów. Takie spotkanie przygotowujemy".

W kuluarach sejmowych mówiło się, że na tym posiedzeniu właśnie może zostać wybrany – w miejsce Sławomira Neumanna – nowy szef klubu parlamentarnego największej partii opozycyjnej. Kandydaci? M.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Borys Budka, Tomasz Siemoniak i Izabela Leszczyna. To oni mieli zostać zgłoszeni przez posłów PO.

d3xjy4s

CZYTAJ TEŻ: Bój o Senat, walka o przywództwo i gra o tron w wyborach prezydenckich. Lider PO liczy szable

Ale nic z tego – Wirtualna Polska ustaliła, że posiedzenie klubu zostało odwołane. Potwierdzają nam to wiceszefowie Platformy.

Jeden ze znanych posłów PO mówi WP: – Decyzja wywołała duże poruszenie w partii. Część polityków jest oburzona. Sądzimy, że władze po prostu boją się krytyki.

Nie zmieniają się za to plany PiS. Partia rządząca zorganizuje posiedzenie wyjazdowego klubu parlamentarnego w tym tygodniu.

d3xjy4s

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Schetyna: PiS nie akceptuje werdyktu wyborczego. Spotkam się z szefem misji OBWE

Michał Wróblewski

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów