Trwa ładowanie...

Wrzawa na Twitterze po wpisie Krzysztofa Bosaka. Nie spodobała mu się tęczowa ławka

Krzysztof Bosak opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie jednej z kieleckich ławek. Politykowi Konfederacji nie spodobało się, że jest pomalowana w tęczowych kolorach, kojarzących się z symbolem LGBT. Efekt? Dosadna reakcja partii Razem.

Share
Wrzawa na Twitterze po wpisie Krzysztofa Bosaka. Nie spodobała mu się tęczowa ławka
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz
d4a1ly0

"W raczej konserwatywnych Kielcach poprzez budżet obywatelski został wprowadzony projekt budowy kilkudziesięciu takich ławek" - zaalarmował na Twitterze Krzysztof Bosak. Do wpisu dołączył zdjęcie.

Na reakcję lewicowej partii Razem nie trzeba było długo czekać. "Co Krzysztof musi czuć, gdy w sklepie widzi kredki szkolne?" - pyta drwiącym tonem na swoim profilu.

To nie pierwsza emocjonalna reakcja Krzysztofa Bosaka na kwestie związane z LGBT czy gender. W marcu nie spodobał mu się Dzień Spódnicy i Sukienki w V Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W Dniu Kobiet uczennice i uczniowie przychodzą do tej szkoły w spódnicach i sukienkach.

d4a1ly0

"Promocja zboczeń wlewa się do szkół w trakcie rządów tzw. prawicy. To jest tzw. crossdressing popularny wśród transwestytów i transseksualistów oraz tzw. drag queen. Z tym uczniów oswaja polska szkoła!" - komentował wtedy Bosak. Apelował do resortu edukacji o "pilną regulację tej kwestii".

Zobacz: "To niedopuszczalne!". Borys Budka obruszony doniesieniami ws. Julii Przyłębskiej

W lipcu krytykował jednak akcję "Gazety Polskiej", która rozdawała naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". Stwierdził, że są one "szkodliwym pomysłem" i dostarczają argumentów przeciwko konserwatystom.

"Te naklejki (...) sugerują, że konserwatyści są przeciw tym ludziom, a to nieprawda. Jesteśmy przeciwko publicznemu promowaniu zachowań homoseksualnych, a nie przeciw samym homoseksualistom. Taki dwuznaczny przekaz to wystawianie im piłki" - argumentował Bosak.

d4a1ly0

Podziel się opinią

Share
d4a1ly0
d4a1ly0
Więcej tematów