Trwa ładowanie...

"Strefa wolna od LGBT". Sakiewicz broni się ws. naklejek

Do nowego numeru "Gazety Polskiej" mają być dołączone naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". Ten pomysł nie spodobał się ambasador USA Georgette Mosbacher. Redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz twierdzi, że ze względu na panującą w Polsce wolność słowa, jego gazeta ma prawo rozprowadzać tego rodzaju materiały.

Share
"Strefa wolna od LGBT". Sakiewicz broni się ws. naklejek
Źródło: twitter.com, fot: "Gazeta Polska"
d35lmwh

"Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja" - skomentowała na Twitterze Mosbacher.

Do jej wpisu odniósł się Tomasz Sakiewicz. Dziennikarz zaznacza, że ambasador USA w Warszawie powinna szanować poglądy polityczne niezależnie od tego, czy się z nimi zgadza. "Wolność oznacza, że ja szanuje Pani poglądy a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA" - napisał.

Sprawa budzi kontrowersje, również wśród prawicowych publicystów i polityków. Akcję "Gazety Polskiej" skrytykował m.in. działacz Konfederacji Krzysztof Bosak. Warto przypomnieć, że tygodnik Sakiewicza wielokrotnie atakował polityka, sugerując, że reprezentuje interesy Rosji. Bosak twierdzi, że naklejki są "szkodliwym pomysłem" i dostarczają argumentów przeciwko konserwatystom.

Zobacz także: "Tartak w centrum Warszawy". Wiceprezydent Rabiej odpiera zarzuty

"One sugerują, że konserwatyści są przeciw tym ludziom, a to nieprawda. Jesteśmy przeciwko publicznemu promowaniu zachowań homoseksualnych, a nie przeciw samym homoseksualistom. Taki dwuznaczny przekaz to wystawianie im piłki" - tłumaczy.

Do sprawy odniósł się także Robert Biedroń, który określił dołączenie do "Gazety Polskiej" gadżetu mianem "oczywistego skandalu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d35lmwh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35lmwh
d35lmwh
Więcej tematów