Trwa ładowanie...

"Strefa wolna od LGBT". Sakiewicz broni się ws. naklejek

Do nowego numeru "Gazety Polskiej" mają być dołączone naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". Ten pomysł nie spodobał się ambasador USA Georgette Mosbacher. Redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz twierdzi, że ze względu na panującą w Polsce wolność słowa, jego gazeta ma prawo rozprowadzać tego rodzaju materiały.

Share
"Strefa wolna od LGBT". Sakiewicz broni się ws. naklejek
Źródło: twitter.com, fot: "Gazeta Polska"
d1mcjnr

"Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja" - skomentowała na Twitterze Mosbacher.

Do jej wpisu odniósł się Tomasz Sakiewicz. Dziennikarz zaznacza, że ambasador USA w Warszawie powinna szanować poglądy polityczne niezależnie od tego, czy się z nimi zgadza. "Wolność oznacza, że ja szanuje Pani poglądy a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA" - napisał.

Sprawa budzi kontrowersje, również wśród prawicowych publicystów i polityków. Akcję "Gazety Polskiej" skrytykował m.in. działacz Konfederacji Krzysztof Bosak. Warto przypomnieć, że tygodnik Sakiewicza wielokrotnie atakował polityka, sugerując, że reprezentuje interesy Rosji. Bosak twierdzi, że naklejki są "szkodliwym pomysłem" i dostarczają argumentów przeciwko konserwatystom.

Zobacz także: "Tartak w centrum Warszawy". Wiceprezydent Rabiej odpiera zarzuty

"One sugerują, że konserwatyści są przeciw tym ludziom, a to nieprawda. Jesteśmy przeciwko publicznemu promowaniu zachowań homoseksualnych, a nie przeciw samym homoseksualistom. Taki dwuznaczny przekaz to wystawianie im piłki" - tłumaczy.

Do sprawy odniósł się także Robert Biedroń, który określił dołączenie do "Gazety Polskiej" gadżetu mianem "oczywistego skandalu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mcjnr

Podziel się opinią

Share
d1mcjnr
d1mcjnr
Więcej tematów