Trwa ładowanie...

Wyniki matury poprawkowej 2019. CKE podała dokładne dane o egzaminach dojrzałości

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że 87,5 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych uzyskało świadectwo dojrzałości. Dane obejmują również wyniki matury poprawkowej 2019, z którą w sierpniu walczyli uczniowie, którym powinęła się noga.

Wyniki matury poprawkowej 2019. CKE podała dokładne dane o egzaminach dojrzałościŹródło: East News, fot: Karol Makurat
d2mkb8v
d2mkb8v

Do egzaminu maturalnego 2019 z wszystkich przedmiotów obowiązujących w części ustnej i pisemnej, w maju i czerwcu przystąpiło blisko 250 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Do matury poprawkowej przystąpiło w sierpniu prawie 40 tys. uczniów. Tegoroczni absolwenci stanowili 71 proc. wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej. Było ich około 27,5 tys. - podaje CKE w środę, 11 września.

CKE podsumowuje wyniki matur 2019

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo dojrzałości uzyskało 87,5 proc. absolwentów. 91,3 proc. stanowiły osoby uczące się w liceum ogólnokształcącym, a 80,9 technikum. Tegoroczny wynik jest lepszy od tego z roku 2018. Wtedy maturę zdało 86 proc. osób.

Ostatecznie wyniki matury wskazują, że egzamin pisemny z języka polskiego zdało 97 proc. uczniów. Najsłabiej maturzystom poszła matematyka. Pozytywny wynik uzyskało jedynie 89 proc. absolwentów. Najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski, z którym uporało się 95 proc. zdających.

d2mkb8v

Matura 2019

Maturzyści musieli przystąpić do minimum pięciu egzaminów. Trzy z nich musieli zdać w formie pisemnej na min. 30 proc. - matematykę, język polski i język obcy nowożytny. Z dwóch ostatnich egzamin był również przeprowadzony w formie ustnej. Uczniowie obowiązkowo musieli też przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Maksymalnie mogli wybrać pięć pozycji.

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

Źródło: cke.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mkb8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mkb8v
Więcej tematów