Trwa ładowanie...

Koronawirus. Żmigród zamknął urząd miejski. Kilku pracowników chorych

Urząd Miejski w Żmigrodzie został zamknięty do odwołania z powodu koronawirusa. Pięciu miejskich pracowników zachorowało na COVID-19. Mieszkańcy mogą załatwiać swoje sprawy drogą elektroniczną.

Koronawirus. Żmigród zamknął urząd miejski. Kilku pracowników chorychŹródło: UM Żmigród
d1d6cj0
d1d6cj0

W ubiegłą niedzielę Urząd Miejski w Żmigrodzie dowiedział się, że u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Przeprowadzone badania kontrolne wykazały, że na COVID-19 zachorowało kolejnych czterech pracowników magistratu. W efekcie burmistrz Robert Lewandowski po konsultacjach z sanepidem podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu siedziby miasta.

- Robimy to z troski o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, klientów i pracowników. Będziemy na bieżąco informować o najważniejszych podejmowanych działaniach w tych kwestiach. Proszę o spokój i to, by przestrzegać wymogów higienicznych, bo jak widać sprawa jest poważna i nie możemy jej bagatelizować - ogłosił burmistrz Robert Lewandowski.

Koronawirus. Żmigród zamknął urząd miasta. Kilku pracowników chorych

W poniedziałek pobrano wymazy kolejnym pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Od ich wyników będzie zależeć to, jak długo magistrat w Żmigrodzie będzie działać w trybie zdalnym. Póki co, mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość, a wszelkie sprawy mogą załatwiać drogą elektroniczną.

ZOBACZ WIDEO: Efekt koronawirusa w motoryzacji. "Spowolnienie minęło, klienci znów szukają aut"

Aby ułatwić zadanie mieszkańcom, Urząd Miejski w Żmigrodzie opublikował na swoich stronach internetowych numery telefonów bezpośrednio do kierowników danych referatów. W ten sposób, w przypadku wystąpienia sprawy pilnej, istnieje możliwość jej szybkiego załatwienia.

d1d6cj0

Zgodnie z ostatnim raportem burmistrza Żmigrodu, w mieście odnotowano do tej pory 28 przypadków COVID-19, a kwarantanną objętych zostało co najmniej 153 osób. Za ozdrowieńców uznaje się 14 mieszkańców Żmigrodu.

Jednak ostatni wzrost zachorowań jest niepokojący dla władz gminy. "W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa w gminie Żmigród, prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Apelujemy o zasłanianie nosa i ust, a także o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia" - głosi oficjalny komunikat na stronach miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1d6cj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d6cj0
Więcej tematów