Trwa ładowanie...
ruch narodowy

Wraca sprawa szubienic z portretami europosłów z PO. "Absolutnie trzeba zobaczyć"

"Zostaje w głowie na bardzo długo. Siła rażenia podobna jak przy sprawie Igora Stachowiaka" - zapowiada nowy reportaż w "Superwizjerze" TVN reporter Szymon Jadczak. Dziennikarze inwigilowali komórkę neonazistów powiązaną z Ruchem Narodowym.

Share
Wraca sprawa szubienic z portretami europosłów z PO. "Absolutnie trzeba zobaczyć"
Źródło: Facebook.com, fot: RuchNarodowyGornySlask
d2ujzqw

W listopadzie na placu Sejmu Śląskiego, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego członkowie Ruchu Narodowego ustawili szubienice i powiesili na nich portrety polskich europarlamentarzystów. Jak tłumaczył prezes Ruchu Narodowego na Śląsku Jacek Lanuszny, "chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także wobec tych europosłów z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim".

Sprawa zbulwersowała jednak wiele osób, którzy nie potrafili wytłumaczyć zachowania członków Ruchu Narodowego.

d2ujzqw

Nowe fakty?

Kim jest człowiek, który zorganizował happening? Czym zajmują się członkowie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, które firmowało demonstrację? – te pytania zadano w najnowszym „Superwizjerze” TVN.

W zapowiadającym materiał wideo widzimy prezesa stowarzyszenia w mundurze SS, który wychwala Adolfa Hitlera. - Za Adolfa Hitlera i nasz kraj. Trzykrotne Siegl Heil! – wykrzykuje.

Emisję materiału zaplanowano na sobotę na godz. 20. Ma to być "wstrząsający efekt wielomiesięcznej prowokacji dziennikarskiej". Czy zaskoczy i oburzy, podobnie jak reportaż o śmierci Igora Stachowiaka?

d2ujzqw

Podziel się opinią

Share
d2ujzqw
d2ujzqw
Więcej tematów