Trwa ładowanie...

Wpadka Andrzeja Dudy na sesji ONZ. Pomylił prezydentów

Andrzej Duda przed wystąpieniem na sesji ONZ w Nowym Jorku mówił o relacjach polsko-amerykańskich. Jak stwierdził, nie są one teraz priorytetem Stanów Zjednoczonych, szczególnie w obliczu afgańskiego kryzysu. Prezydentowi w trakcie wypowiedzi zdarzyła się wpadka.

Andrzej Duda przemawiał na 76. sesji ONZ w Nowym Jorku Andrzej Duda przemawiał na 76. sesji ONZ w Nowym Jorku Źródło: PAP, fot: Jakub Szymczuk/KPRP
dv0ci5c
dv0ci5c

Andrzej Duda wziął udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. - Solidarność wobec pandemii, która przecież nie ustała, nieodwracanie się od praw człowieka i praw całych narodów, rozwój ONZ zawsze uwzględniający prymat prawa międzynarodowego oraz odwaga w wyznaczaniu i realizowaniu ambitnych celów w walce o planetę, powinna być naszą dewizą, naszym wspólnym działaniem - mówił prezydent podczas wystąpienia w Nowym Jorku.

Duda przed przemówieniem na sesji ONZ:

Wcześniej odniósł się do swoich relacji z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Problem w tym, że prezydent popełnił błąd i zamiast Bidena wymienił... Donald Trumpa jak lidera Stanów Zjednoczonych.

- W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć. I zapewne jest tak, że są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje - stwierdził.

dv0ci5c

Przed przemówieniem Duda nawiązał też do tematu budowy gazociągu Nord Stream 2. - Ta decyzja wzbudza nasze wątpliwości - tłumaczył.

Źródło: Twitter, Wiadomości WP, PAP

Zobacz też: Andrzej Duda w USA. Belka: Mam nadzieję, że nie będzie powodów do wstydu

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv0ci5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv0ci5c
Więcej tematów