WOŚP 2023. Jak wpłacić na zbiórkę? Aukcje, eSkarbonki, SMS
Już 29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż zbiórka głównie kojarzona jest z wolontariuszami, zachęcającymi do wpłaty niewielkich kwot do puszek, możliwości wsparcia kwesty są znacznie większe. Jak wpłacić na WOŚP bez wychodzenia z domu? Sposobów jest naprawdę wiele.
Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Przedstawiciele fundacji, zapowiedzieli, że zbiórka w 2023 roku będzie prowadzona na rzecz walki z sepsą. "Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów" - tłumaczą.
Wpłaty WOŚP. Zbiórkę można wesprzeć przez internet
W dniu finału orkiestry, na ulicach polskich miast pojawią się wolontariusze z symbolicznymi, czerwonymi serduszkami. Wpłata do puszek nie jest jednak jedyną formą wsparcia zbiórki. Jej organizatorzy udostępnili możliwość wpłat przez internet - do akcji włączyło się również wiele instytucji. Jak wpłacić na WOŚP bez wychodzenia z domu? Niektóre z organizacji "grają" z orkiestrą od wielu lat.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Wpłaty online:
Fundacja od lat umożliwia darczyńcom wpłatę pieniędzy za pomocą przelewu. Do wyboru jest kilka opcji płatności, a zbiórkę można wspierać jednorazowo, jak również cyklicznie.
- eSkarbonka:
Kolejną z opcji wsparcia przez internet jest eSkarbonka WOŚP. Ta, działa na podobnej zasadzie, co tradycyjne wpłaty online, z tą różnicą, że "wirtualną puszkę" można założyć samodzielnie. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, dzieci (za zgodą opiekuna prawnego) oraz przedsiębiorcy.
- Wpłata WOŚP SMS:
Zbiórkę można wesprzeć również poprzez SMS. Wystarczy wysłać wiadomość o treści SERCE pod numer 75 565. Kosz wiadomości wynosi 5 zł plus VAT.
- mBank:
Do akcji włączył się również mBank. Jego klienci za pośrednictwem aplikacji mobilnej mogą kliknąć czerwone serce, wyświetlane na jej ekranie głównym. Instytucja, za każde kliknięcie, przekaże na rzecz WOŚP złotówkę. Klienci mogą również zamówić okolicznościowe karty bankowe.
- Aukcje Allegro:
Kolejną formą pomocy są aukcje internetowe, organizowane przez serwis Allegro. Na licytacje przekazywane są atrakcyjne przedmioty oraz możliwość udziału w niezwykłych wydarzeniach. Do akcji włączyło się wiele osobistości ze świata muzyki, sportu, polityki i kultury.
- Siema Shop:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otworzyła również sklep online, w którym można nabyć różne przedmioty związane z tegorocznym finałem. Zysk ze sprzedaży ubrań, kubków, dodatków i innych gadżetów, trafi na konto WOŚP.
Finał WOŚP 2023. Do zbiórki włączyło się wiele przedsiębiorstw
Tradycyjne wpłaty do puszek oraz przekazy online nie są jedynymi formami wsparcia zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się również wielu producentów, instytucji i firm. Część (lub nawet całość) dochodów, pochodzących ze sprzedaży produktów i usług, zasili konto fundacji. W tym roku popularnym sposobem wpłat są również datki przekazywane za pomocą mediów społecznościowych.
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ.