ycipk-3m9p31

Wniosek policji o karę dla Władysława Frasyniuka. Przedstawił się jako Józef Grzyb

Policja domaga się przed sądem dla Władysława Frasyniuka tysiąca zł grzywny. Sprawa dotyczy incydentu podczas miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu 2017 r. Władysław Frasyniuk przedstawił się wtedy jako Jan Józef Grzyb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Frasyniuk przedstawił się policjantowi jako Jan Józef Grzyb
Władysław Frasyniuk przedstawił się policjantowi jako Jan Józef Grzyb (PAP)
ycipk-3m9p31

Według policji, w ten sposób wprowadził policjanta w błąd policjanta, co do swojej tożsamości. Reprezentująca przed sądem warszawską policję asp. Judyta Prokopowicz mówiła, że wszyscy są równi wobec prawa, a zachowanie Władysława Frasyniuka było "niedopuszczalne i nieakceptowalne" oraz polegało na lekceważeniu policjantów.

Prawnik Piotr Schramm jeszcze przed rozpoczęciem sprawy stwierdził, że "zgodnie z polskim prawem nie można wprowadzić funkcjonariusza w błąd jeśli on nie daje się nabrać". Zgodnie z polskim prawem nawet "usiłowanie wprowadzenia w błąd' jest niekaralne" – tłumaczył.

Władysław Frasyniuk na miesięcznicy smoleńskiej

Władysław Frasyniuk był jedną z kilkudziesięciu osób, które 10 czerwca 2017 r. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie próbowały zablokować przejście uczestnikom miesięcznicy smoleńskiej. Został wówczas usunięty siłą z ulicy i wylegitymowany.

ycipk-3m9p31

Władysław Frasyniuk przedstawił się jako Jan Józef Grzyb, ale policjant nie dał się zwieść i dopytał o prawdziwe dane. – Skąd pan wie, że nie nazywam się Jan Józef Grzyb? – pytał były opozycjonista. – Chociażby dlatego, że pańscy krzyczeli "zostawcie Władka" – odpowiedział policjant.

Zobacz także: "Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

Pod koniec kwietnia sąd umorzył inną sprawę związaną z miesięcznicą. Dotyczyła ona blokowania przez 22 osoby, w tym Władysława Frasyniuka, marszu uczestników miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu 2017 r.

ycipk-3m9p31

W sądzie jeszcze jest inna sprawa. W czerwcu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Władysława Frasyniuka. Zarzuca mu naruszenie nietykalności cielesnej policjanta podczas tej samej miesięcznicy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3m9p31

ycipk-3m9p31