Trwa ładowanie...
didrwn9

Wyrok ws. zakłócenia miesięcznicy smoleńskiej przez Frasyniuka. Sprawa została umorzona

Władysław Frasyniuk został oskarżony o przeszkadzanie w przebiegu niezakazanego zgromadzenia. Chodzi o miesięcznicę smoleńską, która miała miejsce w czerwcu 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd umorzył postępowanie ws. zakłócania przez Władysława Frasyniuka miesięcznicy smoleńskiej
Sąd umorzył postępowanie ws. zakłócania przez Władysława Frasyniuka miesięcznicy smoleńskiej (East News, Fot: Beata Zawrzel)
didrwn9

Opozycjonista razem z Obywatelami RP zakłócali obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Siedząc na jezdni uniemożliwiali uczestnikom miesięcznicy smoleńskiej przemarsz przed Pałac Prezydencki. Władysław Frasyniuk został wtedy wyniesiony przez policjantów za ręce i nogi.

Zobacz także: Leszek Miller pyta, gdzie jest Kaczyński?

W lipcu opozycjoniście przedstawiono zarzuty przeszkadzania w przebiegu nielegalnego zgromadzenia, a także naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Groziły mu za to trzy lata więzienia. Sprawa została jednak umorzona przez sąd.

didrwn9

- Blokada miała na celu zamanifestowanie prawa do wolności zgromadzeń, a nie faktyczne zablokowanie zgromadzenia. To właśnie interpretacja wolności słowa stanowi istotę tej sprawy. Pogląd bowiem można wyrażać w różny sposób - argumentował decyzję sędzia Łukasz Biliński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

didrwn9

Podziel się opinią

Share

didrwn9

didrwn9
Więcej tematów