Trwa ładowanie...

Włochy: Wenecja zakaże siadania na chodnikach i schodach

Wenecka policja chce wprowadzić przepis, który zabroni turystom oraz mieszkańcom Wenecji siadania na ziemi i schodach zabytkowych świątyń i budynków. Takie podejście ma nauczyć turystów kultury i szacunku.

Share
Włochy: Wenecja zakaże siadania na chodnikach i schodach
Źródło: iStock.com
d1rvz4y

Włochy – Wenecja z kolejnym przepisem wymierzonym w turystów

Wenecja coraz częściej wprowadza przepisy, których celem jest uczenie turystów kultury. Niedawno w życie weszło prawo, na mocy którego w Wenecjinie można spożywać posiłków na chodnikach, mostach oraz schodach budynków. Takie działanie z jednej strony uczy kultury, z drugiej natomiast wspiera lokalne biznesy gastronomiczne. Nowa regulacja prawna również uderzy w zwiedzających. Zgodnie z jej zapisami w Wenecja ma być pierwszym miastem w Europie, w którym nie wolno siedzieć na chodnikach oraz schodach świątyń i budynków. Jak tłumaczą pomysłodawcy, celem takiego działania jest nauczenie turystów kultury oraz szacunku do zabytkowych budowli.

Włochy – Wenecja ukarze niewychowanych turystów

Zgodnie z nowym pomysłem osoby złapane podczas siedzenia w zakazanym miejscu mają być karane mandatem, którego wysokość sięgnie od 50 do nawet 500 euro. Najwyższy wymiar kary ma być nakładany w stosunku do osób, które notorycznie będą łamały przepis. Władze miasta nie powstrzymają się przed niczym, aby ochronić cenne dla nich zabytki. Możliwe jest, że najnowsza regulacja wprowadzi nawet możliwość wręczenia zakazu wstępu do miasta, na wzór tej, którą otrzymują stadionowi kibole. Treść nowych zapisów wzbudziła wiele emocji w szeregach rady miejskiej, do której należy ostateczna decyzja o wprowadzeniu przepisów w życie.

d1rvz4y

Podziel się opinią

Share
d1rvz4y
d1rvz4y
Więcej tematów