WP

Włochy: Wenecja zakaże siadania na chodnikach i schodach

Wenecka policja chce wprowadzić przepis, który zabroni turystom oraz mieszkańcom Wenecji siadania na ziemi i schodach zabytkowych świątyń i budynków. Takie podejście ma nauczyć turystów kultury i szacunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: Wenecja szykuje nowe prawo. Nawet 500 euro mandatu za siedzenie na schodach zabytkowego budynku.
Włochy: Wenecja szykuje nowe prawo. Nawet 500 euro mandatu za siedzenie na schodach zabytkowego budynku. (iStock.com)
WP

Włochy – Wenecja z kolejnym przepisem wymierzonym w turystów

Wenecja coraz częściej wprowadza przepisy, których celem jest uczenie turystów kultury. Niedawno w życie weszło prawo, na mocy którego w Wenecjinie można spożywać posiłków na chodnikach, mostach oraz schodach budynków. Takie działanie z jednej strony uczy kultury, z drugiej natomiast wspiera lokalne biznesy gastronomiczne. Nowa regulacja prawna również uderzy w zwiedzających. Zgodnie z jej zapisami w Wenecja ma być pierwszym miastem w Europie, w którym nie wolno siedzieć na chodnikach oraz schodach świątyń i budynków. Jak tłumaczą pomysłodawcy, celem takiego działania jest nauczenie turystów kultury oraz szacunku do zabytkowych budowli.

Włochy – Wenecja ukarze niewychowanych turystów

WP

Zgodnie z nowym pomysłem osoby złapane podczas siedzenia w zakazanym miejscu mają być karane mandatem, którego wysokość sięgnie od 50 do nawet 500 euro. Najwyższy wymiar kary ma być nakładany w stosunku do osób, które notorycznie będą łamały przepis. Władze miasta nie powstrzymają się przed niczym, aby ochronić cenne dla nich zabytki. Możliwe jest, że najnowsza regulacja wprowadzi nawet możliwość wręczenia zakazu wstępu do miasta, na wzór tej, którą otrzymują stadionowi kibole. Treść nowych zapisów wzbudziła wiele emocji w szeregach rady miejskiej, do której należy ostateczna decyzja o wprowadzeniu przepisów w życie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP