Trwa ładowanie...

Strażnicy nie mogą używać szminek. Nietypowy zapis w regulaminie weneckiej straży miejskiej

Włosi przecierają oczy ze zdumienia czytając nowy spis praw i obowiązków, które dotyczą straży miejskiej. Teraz wszystkie kobiety mają obowiązek nosić na sobie bieliznę, a mężczyźni nie mogą używać kolorowych kosmetyków.
Share
Funkcjonariusze nie mogą przychodzić pomalowani do pracy
Funkcjonariusze nie mogą przychodzić pomalowani do pracyŹródło: flickr.com, Fot: MiltonMMM
d1gez66

Dla większości osób zakładanie bielizny do pracy jest czymś oczywistym. Jednak, jak się okazuje, we Włoszech nie wszyscy tak uważają. Wenecka Straż Miejska otrzymała nowy regulamin, w którym zaznaczono, że strażniczki miejskie muszą nosić bieliznę, w tym także biustonosz. Dodatkowo, każda z nich ma obowiązek zakładania gładkich rajstop w beżowym kolorze.

Jednak największe zdumienie budzą zapisy dotyczące mężczyzn. Teraz panowie nie mogą przychodzić do pracy pomalowani szminką, tuszem do rzęs czy różem. Brodę i wąsy mogą zachować, ale dłuższe włosy muszą zwinąć w kok i schować pod czapką. Dodatkowo lakier do włosów i brylantynę powinni nakładać z umiarem.

Restrykcje odnośnie ubioru dotknęły też szwedzkich kierowców autobusów. Po tym, jak zakazano im noszenia krótkich spodni w pracy, niespodziewanie dostali pozwolenie również na zakładanie spódnic. Jak podkreślali właściciele firmy, najważniejsze jest, aby strój był elegancki i schludny.

d1gez66

Podziel się opinią

Share
d1gez66
d1gez66
Więcej tematów