WP

Włochy. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o terroryzm

Zatrzymani w środę mężczyźni to 25-letni Włoch z Palermo oraz 18-letni imigrant z Maroka. Obaj mieli wziąć udział w internetowym kursie z przeprowadzania zamachów terrorystyczne - podają media, powołując się na informatorów w służbach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25-letni Włoch oraz 18-letni Marokańczyk zostali zatrzymani przez policję
25-letni Włoch oraz 18-letni Marokańczyk zostali zatrzymani przez policję (East News, Fot: Value Stock Images)
WP

Prokuratura ustaliła, że Włoch i Marokańczyk poznali się w sieci. Podczas szkolenia uczyli się jak obsługiwać broń, a także przeszli trening, by dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego w Syrii.

"Samotne Wilki"

Śledczy opisują zatrzymanych mężczyzn jako "samotne wilki" - bez przynależności do konkretnej organizacji terrorystycznej przeszli na stronę dżihadu ("świętej wojny"). Kierowała nimi nienawiść do osób, które nie są muzułmanami.

WP

Sycylijczyk miał być także w stałym kontakcie z dżihadystką mieszkającą w Stanach Zjednoczonych. Kobieta miała przekazywać Włochowi tajne informacje o walkach prowadzonych przez ISIS. Śledczy prowadzą postępowanie, aby ustalić jej tożsamość.

Policja bardzo łatwo wpadła na trop mężczyzn - Włocha zdradziło zdjęcie udostępnione w sieci. Sycylijczyk na fotografii trzyma nóż. W sieci miał nawoływać do pomszczenia zabitych islamskich bojowników oraz mordowania "wszystkich mieszkańców Zachodu". Ponadto gromadził materiały gromadził materiały propagandowe islamskich ekstremistów.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Sikorski spotkał się z Tuskiem w Brukseli. Zdradza kulisy spotkania

WP
WP
WP