Trwa ładowanie...
d3y9219

Wlk. Brytania: skazani za śmierć 58 Chińczyków

Sąd apelacyjny w Hadze ogłosił wyroki dla siedmiu mężczyzn, winnych śmierci 58 Chińczyków, przewożonych nielegalnie do Wielkiej Brytanii i skazał ich na kary do 10,5 roku więzienia.

d3y9219
d3y9219

Uduszone ciała Chińczyków odkryli w Dover angielscy celnicy w szczelnie zamkniętej holenderskiej ciężarówce. Do tragedii doszło w lipcu 2000 roku.

Oskarżeni odpowiadali za nieumyślne spowodowanie śmierci Chińczyków, nielegalny przemyt ludzi i przynależność do przestępczej organizacji.

Najwyższą karę otrzymał 37-letni główny podejrzany. Sąd pierwszej instancji skazał go na 9 lat pozbawienia wolności. Sąd apelacyjny podwyższył karę o półtora roku między innymi dlatego, że oskarżony był już wcześniej skazany we Francji za nielegalne przewożenie imigrantów. Jego pomocnik, skazany wcześniej na 9 lat, teraz otrzymał 5 lat więzienia, ponieważ wykazał skruchę.

Pozostali otrzymali kary do 3 lat pozbawienia wolności. Większość ma podwójne obywatelstwa; tureckie i holenderskie. Chińczyków przemycali z Rotterdamu do Wielkiej Brytanii. Kierowca ciężarówki został skazany w Wielkiej Brytanii na 14 lat więzienia. (an)

d3y9219
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y9219
Więcej tematów