Trwa ładowanie...

Włamał się do domu w Odolanowie i pobił kobietę szachownicą, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze. Teraz grozi mu 12 lat więzienia

• Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi
• Mężczyzna w lipcu 2015 r. dokonał rozboju
• Włamał się do domu, pobił mieszkającą tam kobietę i zmusił do wydania mu gotówki
• Po zatrzymaniu wyjaśniał, że pieniądze były mu potrzebne do kupienia dopalaczy

Share
Włamał się do domu w Odolanowie i pobił kobietę szachownicą, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze. Teraz grozi mu 12 lat więzienia
Źródło: KPP w Ostrowie Wielkopolskim
d1qqjkl

Do zdarzenia doszło 15 lipca 2015 r. w Odolanowie w powiecie ostrowskim. 20-letni mężczyzna włamał się do domu 66-letniej kobiety, wybijając szybę w oknie.

- Napastnik zaatakował kobietę, uderzając ją kilkakrotnie drewnianą szachownicą w głowę. Następnie doprowadzając pokrzywdzoną do stanu bezbronności, zażądał pieniędzy. Kobieta wydała sprawcy 300 złotych i 450 euro - tak przebieg zdarzeń relacjonował w lipcu Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji.

d1qqjkl

Kobieta z obrażeniami twarzoczaszki trafiła do szpitala. Dzięki rysopisowi sprawcy policjantom udało się go zatrzymać już po kilkunastu godzinach. 20-latek był już wcześniej notowany za inne przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim właśnie zakończyła śledztwo w tej sprawie.

- Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a jednocześnie podniósł, że „dopuścił się go w związku z uzależnieniem od dopalaczy” – informuje Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. – Wymieniony w trakcie śledztwa został poddany badaniu przez biegłych-psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili, że w czasie zdarzenia miał on zachowaną poczytalność – dodaje.

Wobec powyższych ustaleń prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Za rozbój mężczyźnie grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1qqjkl

Podziel się opinią

Share
d1qqjkl
d1qqjkl
Więcej tematów