Trwa ładowanie...
d28z6l0

Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em

- Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji ideowej, ale też programowej – powiedział w "Porannej rozmowie" w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz. Odniósł się także do sprawy Marka Falenty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz (East News)
d28z6l0

- Nie poszliśmy z PiS-em do wyborów samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty, nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że nie wyobraża sobie koalicji z PiS-em.

Zapytany przez Roberta Mazurka, czy woli, by PSL poszedł do wyborów parlamentarnych sam, czy w szerokiej koalicji, szef ludowców powiedział, że zaproponował Koalicję Polską na czele z PSL-em i gromadzenie wokół PSL-u różnych środowisk.

Tlumaczył, że jest "to zaproszenie przede wszystkim do naszych rodaków, którzy popierają darmowe szczepienia i leki dla dzieci, emeryturę bez podatku". - Okazuje się, że Koalicja Europejska, która się zakończyła w chwili ogłoszenia wyników do Parlamentu Europejskiego miała wspólne cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale nie udało się wygrać. Bez wspólnoty wartości nie da się też osiągać celów. Wspólnota celów nie wystarczyła - powiedział prezes PSL-u.

d28z6l0

Odniósł się także do sprawy Marka Falenty. - Do niedawna Falenta był bohaterem na prawej stronie, teraz staje się bohaterem po drugiej stronie - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w internetowej części rozmowy.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28z6l0

Podziel się opinią

Share
d28z6l0
d28z6l0
Więcej tematów