Trwa ładowanie...
Władimir Putin oburzony. "Całkowite milczenie. Jakby nic się nie działo"

Władimir Putin oburzony. "Całkowite milczenie. Jakby nic się nie działo"

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wyraził oburzenie z powodu "praktycznie oficjalnego urządzania na Ukrainie święta OUN-UPA, nacjonalistycznej profaszystowskiej organizacji". Skrytykował również obrońców praw człowieka na Ukrainie za to, że nie reagują na szykanowanie Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego.

Share
d2wvs6o

- Zauważyłem w mediach - wczoraj i dzisiaj - że na Ukrainie praktycznie oficjalnie urządza się święto Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), nacjonalistycznej profaszystowskiej organizacji. Towarzyszą temu wezwania do rozprawiania się z przedstawicielami Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego - oświadczył Władimir Putin na spotkaniu z Radą ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie FR.

- Jej przedstawiciele są atakowani, odebrano jej już 18 świątyń, wierni są wypędzani ze świątyń. A gdzie są obrońcy praw człowieka? Całkowite milczenie. Jakby nic się nie działo - dodał.

14 października na Ukrainie obchodzone jest święto Opieki Matki Boskiej, zwane w tym kraju Pokrową. Pokrowa uważana jest również za Dzień Ukraińskiego Kozactwa. Data ta uznawana jest także za dzień utworzenia UPA. W święto Pokrowy w Kijowie odbywają się co roku Marsze UPA, które organizuje nacjonalistyczna partia Swoboda. Taki marsz odbył się również w stolicy Ukrainy we wtorek.

d2wvs6o

Podziel się opinią

Share
d2wvs6o
d2wvs6o
Więcej tematów