Trwa ładowanie...
db9bval

Wiśniewski odpiera zarzuty prokuratury

Ponad 3 miliony zł straciła - zdaniem pabianickiej prokuratury - przez Michała Wiśniewskiego, lidera grupy Ich Troje, firma Reim Music Factory Polska w Starowej Górze. Akt oskarżenia przeciwko piosenkarzowi wpłynął do sądu w Pabianicach na skutek doniesienia o popełnieniu przestępstwa, które złożył Alfred Reimann, główny udziałowiec RMF Polska. Wiśniewski przez kilka lat był wiceprezesem tej firmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiśniewski odpiera zarzuty prokuratury
(AFP)
db9bval

Ta sytuacja mnie śmieszy, bo jestem niewinny, a pan Reimann już czterokrotnie próbował wygrać ze mną w sądzie i za każdym razem sprawa była umarzana - powiedział Michał Wiśniewski.

Prokuratura zarzuca Wiśniewskiemu, że przywłaszczył sobie 2,3 mln zł na szkodę RMFP, a w zeznaniu podatkowym za 2001 rok zaniżył wartość obrotów firmy, przez co - gdy sprawa wyszła na jaw - musiała ona zapłacić dodatkowy podatek w wysokości ponad 700 tys. zł. Piosenkarzowi grozi do 10 lat więzienia.

Byłem przesłuchiwany w tej sprawie nieraz, wpłaciłem 10 tys. zł poręczenia majątkowego i ze spokojem czekam na rozprawę - dodaje Wiśniewski. Jej termin nie został jeszcze ustalony.

db9bval

Podziel się opinią

Share

db9bval

db9bval
Więcej tematów