Trwa ładowanie...

Wiśniewski odpiera zarzuty prokuratury

Ponad 3 miliony zł straciła - zdaniem pabianickiej prokuratury - przez Michała Wiśniewskiego, lidera grupy Ich Troje, firma Reim Music Factory Polska w Starowej Górze. Akt oskarżenia przeciwko piosenkarzowi wpłynął do sądu w Pabianicach na skutek doniesienia o popełnieniu przestępstwa, które złożył Alfred Reimann, główny udziałowiec RMF Polska. Wiśniewski przez kilka lat był wiceprezesem tej firmy.

Share
Wiśniewski odpiera zarzuty prokuratury
Źródło: AFP
d3q20rj

Ta sytuacja mnie śmieszy, bo jestem niewinny, a pan Reimann już czterokrotnie próbował wygrać ze mną w sądzie i za każdym razem sprawa była umarzana - powiedział Michał Wiśniewski.

Prokuratura zarzuca Wiśniewskiemu, że przywłaszczył sobie 2,3 mln zł na szkodę RMFP, a w zeznaniu podatkowym za 2001 rok zaniżył wartość obrotów firmy, przez co - gdy sprawa wyszła na jaw - musiała ona zapłacić dodatkowy podatek w wysokości ponad 700 tys. zł. Piosenkarzowi grozi do 10 lat więzienia.

Byłem przesłuchiwany w tej sprawie nieraz, wpłaciłem 10 tys. zł poręczenia majątkowego i ze spokojem czekam na rozprawę - dodaje Wiśniewski. Jej termin nie został jeszcze ustalony.

d3q20rj

Podziel się opinią

Share
d3q20rj
d3q20rj
Więcej tematów