Trwa ładowanie...
d3mh5qz

Wiosna Biedronia chce debaty po angielsku. "To bardzo zły pomysł"

Krzysztof Gawkowski zaproponował, żeby debata przed wyborami do PE odbyła się w języku angielskim. Do pomysłu nie jest przekonany Adrian Zandberg z partii Razem. "To nie jest rekrutacja na stanowisko tłumacza" - uważa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adrian Zandberg nie jest przekonany co do pomysłu debaty w języku angielskim w wyborach do europarlamentu
Adrian Zandberg nie jest przekonany co do pomysłu debaty w języku angielskim w wyborach do europarlamentu (East News, Fot: Jan Bielecki)
d3mh5qz

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Płocku Krzysztof Gawkowski wyszedł z nietypową propozycją. Sekretarz Wiosny Roberta Biedronia chce, aby liderzy partii stoczyli przed wyborami do Parlamentu Europejskiego debatę w języku angielskim. Do pomysłu nie jest przekonany Adrian Zandberg z partii Razem.

"Na mój angielski nie narzekam, ale uważam, że to bardzo zły pomysł. Europosłów wybiorą Polki i Polacy. Zarówno ci, którzy mówią po angielsku swobodnie, jak i ci, którzy nie znają angielskiego. Wszyscy jesteśmy obywatelami. Wszyscy mamy prawo do udziału w debacie publicznej i świadomego wyboru swoich reprezentantów" - napisał na Facebooku.

d3mh5qz

Zandberg przekonuje, że wybory "to nie jest rekrutacja na stanowisko tłumacza". "Istotne jest to, co kandydaci mają do powiedzenia. W Unii Europejskiej jesteśmy u siebie. Jedni mówią świetnie w obcych językach, inni nie. Najwyższy czas pozbyć się kompleksów. Jesteśmy u siebie i tak się zachowujmy. Europa to my wszyscy. Także ci, którzy nie mówią płynnie po angielsku" - podsumował.

To nie pierwszy raz, kiedy przed wyborami europarlamentarnymi pada pomysł przeprowadzenia debaty po angielsku. W przeszłości chciał tego m.in. Tomasz Poręba. - Pracuję w Parlamencie Europejskim już jakiś czas i doskonale wiem, że bez znajomości choćby jednego języka nie ma tam czego szukać - mówił wówczas obecny szef sztabu wyborczego PiS. Ostatecznie do debaty nie doszło. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 r.

Zobacz także: Ambasador USA składa twardą deklarację wz. ruchu bezwizowego dla Polski. „Zasłużyliście na to”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mh5qz

Podziel się opinią

Share
d3mh5qz
d3mh5qz
Więcej tematów