Trwa ładowanie...

Wiemy jakie gazety trafiają na biurko ministra Błaszczaka. Sporo niespodzianek

W 2019 roku na biurko szefa MON Mariusza Błaszczaka będą trafiać określone tytuły prasowe. Są wśród nich oczywiście tytuły związane z prawicą, a także ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Ale jest także krytykowana przez PiS "Gazeta Wyborcza”.
Share
Szef MON Mariusz Błaszczak wielokrotnie krytykował "Wyborczą", ale na jego biurku ten tytuł się pojawi
Szef MON Mariusz Błaszczak wielokrotnie krytykował "Wyborczą", ale na jego biurku ten tytuł się pojawiŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk
d33kzfj

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło niedawno temu przetarg na dostawę prasy krajowej i zagranicznej od 1 stycznia 2019 roku. I na swoich stronach ujawniło tytuły, które trafiają do kierownictwa resortu. I tak Mariusz Błaszczak na biurko będzie dostawał "Gazetę Polską”, "Gazetę Polską Codziennie”, "Dziennik Gazetę Prawną”, "Super Express”, "Fakt”, "Polska The Times”, "Nasz Dziennik" oraz "Gazetę Wyborczą". Z kolei z tygodników otrzyma m.in. "W Sieci”, "Politykę”, "Wprost", "Do Rzeczy" i "Newsweek". Z kolei do sekretariatu Centrum Operacyjnego ministra trafią dodatkowo dwa egzemplarze "Dziennika Trybuna”.

A jeszcze niedawno temu szef MON Mariusz Błaszczak nie zostawiał suchej nitki na "Gazecie Wyborczej”. Kiedy jej dziennikarze w sierpniu ostrzegali przed Polexitem i wyjściem Polski z Unii Europejskiej polityk krytykował "GW”. - To manipulacja "Gazety Wyborczej", która "podkłada" swoim "wyznawcom" takie informacje, żeby oni w nie uwierzyli i dalej je nieśli. To manipulacja po prostu – przekonywał minister na antenie Radiowej Jedynki.

Z kolei w grudniu 2015 roku, po felietonie Adama Michnika krytykującego rządy PiS ripostował: - To wścieklizna polityczna, która dzieli naród. Rozumiem, że Michnik ma poglądy, ale jego ton to nadużycie – skomentował tekst redaktora naczelnego "Gazety” Mariusz Błaszczak.

d33kzfj

Zobacz także: Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

"Wyborczej” nie czytają za to wiceministrowie obrony narodowej: Wojciech Skurkiewicz, Tomasz Zdzikot, Marek Łapiński, Sebastian Chwałek.
A "Newsweeka” Tomasz Zdzikot i Marek Łapiński. Przynajmniej tak wynika z zamówienia, które resort publikuje na swoich stronach.

Co ciekawe, Służba Wywiadu Wojskowego podległa ministrowi zamówiła od Nowego Roku magazyn "Ostanowka: Rossija”. To magazyn dla uczących się języka rosyjskiego. Znajdują się tam informacje o krajach i regionach rosyjskojęzycznych, ich mieszkańcach i kulturze, ciekawostki i aktualności, a wszystko to w języku rosyjskim wraz z opracowanym słownictwem.

Przypomnijmy, że do polskich sądów – decyzją resortu sprawiedliwości – trafiają tylko wybrane tytuły. Wśród 146 pozycji są: "Nasz Dziennik”, "Rzeczpospolita”, "Dziennik Gazeta Prawna”, "Do Rzeczy” i "W Sieci”. Nie ma za to: "Polityki”, "Newsweeka” i "Gazety Wyborczej”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33kzfj

Podziel się opinią

Share
d33kzfj
d33kzfj
Więcej tematów