Trwa ładowanie...

Wiemy, ile Marian Banaś dostał nagród w resorcie finansów

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Marian Banaś jako wiceminister finansów był za swoją pracę sowicie nagradzany. Oprócz pensji otrzymał dodatkowo łącznie 67,4 tysiąca złotych nagród. W 2016 roku dostał najwięcej spośród kierownictwa resortu.

Share
Wiemy, ile Marian Banaś dostał nagród w resorcie finansów
Źródło: Forum, Fot: Krystian Maj
d1cqh2h

Banaś pojawił się w resorcie finansów po wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku. 19 listopada 2015 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu, a dodatkowo pełnił funkcję Szefa Służby Celnej. 9 grudnia 2016 powołany na stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a także szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Obowiązki w KAS objął z chwilą jej powstania 1 marca 2017.

Za swoją pracę w resorcie był doceniany i nagradzany. Informacje na temat jego premii, a także nagród pozostałych ministrów z resortu finansów, zamieścił wiceminister Leszek Skiba w odpowiedzi na poselską interpelację Cezarego Tomczyka, posła Platformy.

d1cqh2h

Marian Banaś zaszkodził PiS w wyborach? Komentarz Adama Bielana

Jak z niej wynika, w 2016 roku Banaś otrzymał dwie nagrody. Jako podsekretarz stanu dostał 5 tys. zł, a jako sekretarz stanu 11 tys. zł. Łącznie 16 tys. zł. Był to najwyższy bonus spośród wszystkich ministrów z kierownictwa resortu. Ówczesny minister Paweł Szałamacha dostał 8 tys. zł nagrody. Podsekretarze stanu: Wiesław Jasiński, Hanna Majszczyk, Piotr Nowak i Leszek Skiba otrzymali po 15 tys. zł. O przyznaniu nagrody decydowała ówczesna szefowa rządu Beata Szydło.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl, Fot: sejm.gov.pl

Z kolei w 2017 roku, Banaś dostał 51,4 tys. zł nagrody. Ponownie decyzją Beaty Szydło. I była to najwyższa premia w resorcie w tamtym roku. Podobną kwotę otrzymali inni wiceministrowie: Wiesław Janczyk, Leszek Skiba i Piotr Nowak. Podobne premie otrzymywali wówczas wiceministrowie z pozostałych resortów, z kolei ministrowie otrzymali jeszcze wyższe. Po tym, jak poseł PO Krzysztof Brejza ujawnił listę nagród, prezes PiS Jarosław Kaczyński nakazał politykom swojej partii przekazanie pieniędzy na cele charytatywne. Tak zrobił m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl, Fot: sejm.gov.pl

Czy zrobił tak również Banaś? Tego nie wiadomo. - Ministerstwo Finansów nie posiada informacji w zakresie sposobu dysponowania własnymi środkami pieniężnymi przez poszczególnych pracowników – napisał w odpowiedzi na interpelację wiceminister Leszek Skiba. W roku 2018 nagrody ministrom, sekretarzom stanu i podsekretarzom stanu w Ministerstwie Finansów nie były wypłacane.

d1cqh2h

Przypomnijmy, afera z Marianem Banasiem wybuchła, kiedy okazało się, że w jednej z jego krakowskich kamienic prowadzony jest tzw. hotel na godziny. W międzyczasie okazało się, że w oświadczeniach majątkowych urzędnika pojawia się mnóstwo wątpliwości. Kontrola CBA zakończyła się 16 października. Mimo kontrowersji wokół byłego ministra finansów i sugestii, by podał się do dymisji, Banaś sprawuje funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Został zgłoszony przez PiS i wybrany głosami polityków tej partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cqh2h

Podziel się opinią

Share
d1cqh2h
d1cqh2h
Więcej tematów