Trwa ładowanie...

Wielki Czwartek. Media: Papież Franciszek odprawił mszę w domu ukaranego kard. Becciu

Zagraniczne media przekazały, że papież Franciszek odprawił mszę Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w kaplicy apartamentu kardynała Angelo Becciu. Przypomnijmy, że jesienią ten duchowny ustąpił z urzędu prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kapłan również zrezygnował z przywilejów godności kardynała.
Share
Wielki Czwartek. Media: Papież Franciszek odprawił mszę w domu ukaranego kard. Becciu (zdjęcie ilustracyjne)
Wielki Czwartek. Media: Papież Franciszek odprawił mszę w domu ukaranego kard. Becciu (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d1j4upq

Wiadomość o odprawieniu mszy w Wielki Czwartek w domu ukaranego kardynała Becciu została przekazana nieoficjalnie. Do tej pory nie potwierdzono jej w Watykanie.

Papież Franciszek nie odprawił mszy w Wielki Czwartek w Bazylice Św. Piotra

Rozpoczęło się Triduum Paschalne. Papież Franciszek po raz pierwszy od początku swojego pontyfikatu nie odprawił mszy świętej w Wielki Czwartek w Bazylice Świętego Piotra.

d1j4upq

Nabożeństwo rozpoczynające Triduum Paschalne uczynił dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re. Watykan nie opublikował oświadczenie w tej sprawie i nie wyjaśnił przyczyny tej zmiany.

Zobacz też: Wałęsa zaskakująco tłumaczy się z orderu dla abpa Głódzia

Kardynała Becciu ukarany przez papieża

Papież Franciszek ukarał kardynała Becciu we wrześniu 2020 roku. To wydarzenie wywołało niemałą sensacją. Jako przyczynę tej decyzji podawano nieprawidłowości finansowe, jakich dopuścić się miał duchownych. Chodziło nie tylko o zarządzanie watykańskimi funduszami, które miał przekazywać spółdzielni należącej do jego rodziny, ale także o zakup przez Watykan kosztownej kamienicy w Londynie.

d1j4upq

Przypomnijmy, że te sprawy nie zostały wyjaśnione. Nie wszczęto też śledztwa wobec kardynała. Becciu zapewniał, że nie dopuścił się przestępstw. Przekazał, że padł ofiarą fałszywych oskarżeń.

Co więcej, kardynał Becciu zażądał od włoskiego tygodnika "L’Espresso" 10 milionów euro na cele dobroczynne. Prasa zarzuciła mu nieprawidłowości. Duchowny dodał, że został zniesławiony przez tygodnik. To doprowadziło do tego, że nie mógł on wziąć udziału w konklawe. Tym samym pozbawiono go szansy na wybór na papieża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j4upq

Podziel się opinią

Share
d1j4upq
d1j4upq
Więcej tematów