Trwa ładowanie...
bor

Wiceminister Jarosław Zieliński dostał ochronę BOR

Biuro Ochrony Rządu ma coraz więcej pracy. Liczba VIP-ów, których ochraniają, znów wzrosła - dołączył do nich wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który w resorcie zajmuje się służbami mundurowymi.

Share
Wiceminister Jarosław Zieliński dostał ochronę BOR
Źródło: Forum, fot: Adam Chełstowski
d45qjfz

Informację o przydzieleniu ochrony wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu podało RMF FM. Biuro prasowe BOR zapytane przez dziennikarza radiostacji o powód przydzielenia obstawy wiceszefowi MSWiA odparło, że chodzi o "ochronę ze względu na dobro państwa". Odmówiło jednak podania szczegółów.

Ochrona BOR, zgodnie z ustawą o tej formacji, przysługuje prezydentowi, marszałkom Sejmu i Senatu, premierowi, wicepremierom, a także szefom resortów MSWiA i MSZ. Decyzję o objęciu ochroną innych osób podejmuje minister spraw wewnętrznych i administracji Dlaczego minister Mariusz Błaszczak zdecydował się objąć ochroną swojego zastępcę? Na razie nie wiadomo.

Obstawę BOR ma także szefowa resortu edukacji - Anna Zalewska. Przydzielono ją minister w styczniu - po tym, jak protestujący przed szkołą w Jelenie Górze działacze KOD obrzucili ją wyzwiskami.

Źródło: RMF FM

d45qjfz

Podziel się opinią

Share
d45qjfz
d45qjfz
Więcej tematów