Trwa ładowanie...

Wiceminister Jarosław Zieliński dostał ochronę BOR

Biuro Ochrony Rządu ma coraz więcej pracy. Liczba VIP-ów, których ochraniają, znów wzrosła - dołączył do nich wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który w resorcie zajmuje się służbami mundurowymi.

Wiceminister Jarosław Zieliński dostał ochronę BORŹródło: Forum, fot: Adam Chełstowski
d30ei4j
d30ei4j

Informację o przydzieleniu ochrony wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu podało RMF FM. Biuro prasowe BOR zapytane przez dziennikarza radiostacji o powód przydzielenia obstawy wiceszefowi MSWiA odparło, że chodzi o "ochronę ze względu na dobro państwa". Odmówiło jednak podania szczegółów.

Ochrona BOR, zgodnie z ustawą o tej formacji, przysługuje prezydentowi, marszałkom Sejmu i Senatu, premierowi, wicepremierom, a także szefom resortów MSWiA i MSZ. Decyzję o objęciu ochroną innych osób podejmuje minister spraw wewnętrznych i administracji Dlaczego minister Mariusz Błaszczak zdecydował się objąć ochroną swojego zastępcę? Na razie nie wiadomo.

Obstawę BOR ma także szefowa resortu edukacji - Anna Zalewska. Przydzielono ją minister w styczniu - po tym, jak protestujący przed szkołą w Jelenie Górze działacze KOD obrzucili ją wyzwiskami.

Źródło: RMF FM

d30ei4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ei4j
Więcej tematów