Wicemarszałek sejmu Małgorzata Gosiewska udzieliła urlopu wiceministrowi Mejzie
- Udzieliłam urlopu posłowi Łukaszowi Mejzie, obejmuje on okres od 20 do 24 grudnia. Wniosek urlopowy nie był uzasadniany — potwierdziła PAP wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.
Wiceminister sportu już 10 grudnia wystąpił do marszałek Sejmu o "urlop od wykonywania obowiązków poselskich". Nie przeszkodziło mu to jednak, by w piątek 17 grudnia uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu, podczas którego uchwalono m.in. budżet państwa na 2022 r. oraz nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, potocznie zwaną ustawą "lex TVN".
Tego samego dnia Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że wniosek Mejzy ws udzielenia urlopu wpłynął do wicemarszałek Gosiewskiej, jednak nie został rozpatrzony. Dopiero w poniedziałek 20 grudnia Gosiewska przekazała PAP, że udzieliła Mejzie urlopu na okres od 20 do 24 grudnia.
Sejm. Wiceminister Mejza na oficjalnym urlopie
Wirtualna Polska opublikowała niedawno szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Mejzy oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne.
Interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.
Zobacz też: "Każdego dnia się nakręcają". Psycholog o antyszczepionkowcach
Mejza do publikacji Wirtualnej Polski odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je mianem "największego ataku politycznego po 1989 roku". - Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej - powiedział.
Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej.
Źródło: PAP