Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP ostro uderzają w Tuska. Padły słowa krytyki

W piątkowym wydaniu "Wiadomości" znów skrytykowały Donalda Tuska. Prowadząca program Danuta Holecka odniosła się do słów szefa PO, które padły podczas jego spotkań z wyborcami w woj. lubuskim. Odkopano wypowiedzi polityka sprzed 18 lat.

"Wiadomości" znów skrytykowały Donalda Tuska"Wiadomości" znów skrytykowały Donalda TuskaŹródło: Getty Images, PAP
dha4rwf
dha4rwf

"Polityka bez zahamowań" - tak brzmiał pasek zapowiadający materiał o Donaldzie Tusku w najnowszym wydaniu "Wiadomości" TVP. Odnosił się on do spotkań polityka PO z wyborcami, które odbyły się w woj. lubuskim.

Donald Tusk wypowiedział kilka kontrowersyjnych zdań, które pochodzą z dłuższych wypowiedzi polityka. Odniósł się on do śmierci skatowanego Kamilka i zarzucił resortowi Przemysława Czarnka niewystarczające działanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Żądamy informacji". Błaszczak zataił przed Morawieckim?

W programie nie zabrakło cytatów polityka. Odniesiono się także do słów byłego premiera z 2005 roku, w których mówił o "moherowych beretach".

dha4rwf

"Wiadomości" znów ostro o Tusku

"Donald Tusk, który przemówił po dłuższej nieobecności, zaatakował rząd za skandaliczną śmierć Kamila" - takimi słowami Danuta Holecka wprowadziła widzów do materiału Bartosza Łyżwińskiego.

"Nie zna faktów i wcale go nie interesują, interesuje go tylko kapitał polityczny - odpowiadają politycy obozu władzy" - kontynuowała prowadząca.

Łyżwiński rozpoczął materiał od wytknięcia Tuskowi rzadszej aktywności publicznej w ostatnim czasie. Padł zarzut, że mężczyzna nie skomentował w żaden sposób rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja.

"Dopiero teraz tragiczna śmierć Kamila zakatowanego przez ojczyma stała się okazją, by przemówić i zaatakować przeciwników politycznych" - powiedział Łyżwiński. "Kiedy przemoc powoduje największe tragedie, w tym śmierć naszych dzieci, wtedy tego państwa nie ma" - padł cytat Donalda Tuska.

dha4rwf

Kazimierz Kik skrytykował polityka i stwierdził, że używa on wybiórczo zdarzeń w świecie politycznym i społecznym i traktuje je jako "karty przetargowe".

"Tą kartą stała się śmierć dziecka. Donald Tusk gra nią przed ostatnim pożegnaniem Kamila" - powiedział Łyżwiński. Odniósł się do pogrzebu Kamila, który odbędzie się niebawem.

W materiale pokazano także wypowiedź Przemysława Czarnka, któremu Donald Tusk zarzucił niekompetencję. Polityk PO stwierdził, że gdyby resort panował nad szkołami, "tragedii, która trwała miesiącami można byłoby uniknąć".

dha4rwf

"Chamstwo i głupota pana Tuska przekracza wszelkie granice" - skomentował zarzuty Przemysław Czarnek, szef MEiN.

Następnie Łyżwiński zarzucił Tuskowi branie publiczności na litość i ukryty cel, jakim jest wygrana w wyborach. Jak stwierdził, "Donald Tusk w Zielonej Górze mówił jednym tchem o śmierci chłopca i o tym". "- Uświadamiajcie znajomych, jak wielką stawką są najbliższe wybory" - padł cytat szefa PO.

Dwa krytyczne materiały o byłym premierze

Po zakończeniu reportażu Bartosza Łyżwińskiego Danuta Holecka bardzo płynnie zapowiedziała kolejny materiał poświęcony Donaldowi Tuskowi.

dha4rwf

"Tusk przekonywał też na spotkaniu z wyborcami swojej partii, że w Polsce musi nastąpić wielka zmiana, która przywróci normalność, bo teraz jego zdaniem normalnie nie jest" - rozpoczęła Holecka.

"Według niego wszystko jest postawione na głowie, a wyborcy PiS, to cytat, 'ci którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat'. Z takich wypowiedzi bije pogarda, niestety nie pierwszy raz i też niestety pewnie nie ostatni" - kontynuowała zawzięcie prowadząca.

Adrian Borecki w swoim materiale powtórzył cytat Donalda Tuska.

Donald Tusk wypowiedział te słowa podczas spotkania z wyborcami w Sulechowie w woj. lubuskim. Polityk odnosił się do sprawy skatowanego Kamilka. Mężczyzna skrytykował funkcjonowanie systemów i zarzucił politykom PiS "promowanie patologii".

dha4rwf

"Donald Tusk mówił tak o Polakach, którzy ośmielili się głosować na kogoś innego" - z takimi wnioskami materiał kontynuował Adrian Borecki.

Uwzględniono fragmenty sondy, w których jedna z matek powiedziała, że "nie każdy może pracować, bo ma np. chore dziecko", a druga rozmówczyni stwierdziła, że "taka wypowiedź jest niestosowna".

"To jest skandal w jaki sposób Donald Tusk wypowiada się o drugim człowieku" - powiedziała Minister Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

dha4rwf

Następnie przedstawiono wypowiedź polityka PO Artura Łąckiego, który określił politykę PiS mianem "przaśnego konserwatyzmu". Mężczyzna stwierdził, że jego zdaniem "PiS wychował ludzi, którzy nie radzą sobie z niczym". Pokazano również pojazdy polityka PO Witolda Zembaczyńskiego, które obklejone są ośmioma gwiazdami - opozycyjnym symbolem.

"Każdy mój pojazd posiada napis "j***ć PiS", bo to oznacza te osiem gwiazd" - powiedział Zembaczyński.

Materiał zakończono porównaniem słów Tuska o "moherowych beretach" z wypowiedzi w 2005 roku. Autor reportażu stwierdził, że Tusk już wtedy wypowiadał się "z pogardą o Polakach".

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dha4rwf
Więcej tematów