Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP przepraszają dziennikarza TVN przez 3 sekundy

Decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, TVP miało przeprosić reportera TVN Bertolda Kittela za naruszenie dóbr osobistych. Przeprosiny zostały wyemitowane w czwartek przed głównym wydaniem "Wiadomości", które wyjątkowo rozpoczęły się o 19.26 zamiast 19.30.
Share
Budynek TVP na Woronicza 17.
Budynek TVP na Woronicza 17.Źródło: PAP, Fot: PAP
d1lgntc

TVN domagał się od TVP sprostowania nieprawdziwych informacji nt. reportażu "Układ radomski", który został wyemitowany 2 października 2018 r. w programie "Superwizjer. Nieprawdziwe informacje pojawiły się w programach "Panorama Info" i "Serwis Info".

"Wiadomości" podały wówczas, że autor reportażu "Układ radomski" miał zataić informacje o swojej wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim. Okazało się jednak, że dopiero w czasie kręcenia materiału Kittel poznał polityka.

"Wiadomości" 4 minuty przed czasem i trzysekundowe przeprosiny

W czwartek wieczorem Telewizja Polska wykonała wyrok warszawskiego Sądu Okręgowego.

d1lgntc

Marcin Kierwiński kontra Tomasz Zimoch. Poszło o TVP Info

"Wykonując wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, Telewizja Polska S.A. przeprasza dziennikarza TVN Bertolda Kittla za bezprawne naruszenie jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnienie w dniu 2 października 2018 r. w programie 'Wiadomości', wyemitowanym o godz. 19:30 w telewizji TVP1, nieprawdziwej informacji, że w przygotowanym i przekazanym do emisji reportażu pt. 'Układ radomski', wyemitowanym w telewizji TVN w programie Superwizjer w dniu 2 października 2018 r., Bertold Kittel nie podał informacji, iż od kilkunastu lat zna Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, która to nieprawdziwa informacja godzi w dobre imię i podważa wiarygodność zawodową Bertolda Kittla, a także naraża go na utratę zaufania niezbędnego dla wykonywania zawodu dziennikarza. Telewizja Polska S.A. składa wyrazy ubolewania z powodu bezprawnego naruszenia dóbr osobistych redaktora Kittla" – głosiła plansza, która pojawiła się w "Wiadomościach" TVP.

Program jednak rozpoczął się o 19.26, czyli cztery minuty przed czasem. Po trzysekundowej publikacji komunikatu z przeprosinami pojawiła się relacja z lekkoatletycznych mistrzostw halowych Europy w Toruniu, a dopiero po tym zapowiedziano najważniejsze tematy.

Przypomnijmy, że serwis "Wiadomości" emitowany jest codziennie o godz. 19:30 na antenie TVP 1 i TVP Info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lgntc

Podziel się opinią

Share
d1lgntc
d1lgntc
Więcej tematów