Trwa ładowanie...
d8m70ca

"Wiadomości" TVP nadal atakują lekarzy rezydentów. I tych, którzy ich wspierają

"Początkujący lekarze eskalują protest" - tak zatytułowano w poniedziałkowych "Wiadomościach" TVP materiał poświęcony protestowi lekarzy rezydentów. Jeśli ktoś miał nadzieję, że ze strony redakcji padnie słowo "przepraszam" w stosunku do oczernionych głodujących, to bardzo się pomylił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP
Kolejny kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP (Wiadomości TVP)
d8m70ca

Lekarze rezydenci, według "Wiadomości" TVP, "stawiają warunki i grożą eskalacją konfliktu". Mają też rzekomo kłamać, twierdząc, że ich protest cieszy się poparciem "świata medycyny". Dowód? Słowa dr Jarosława Rosłona, dyrektora Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Tego samego, który żalił się na antenie RMF FM, że proponuje rezydentom nawet 100 zł za godzinę dyżuru w weekend, a mimo to nie ma na chętnych. WP informowała, dlaczego lekarze nie chcą pracować na takich dyżurach.

- Część lekarzy jest troszeczkę zniesmaczona, część uważa, że to jest korzyść, która może się przełożyć bezpośrednio na nich, czyli wiedzą, że jeżeli dostanie jedna grupa, to oni też dostaną - mówił reporterowi "Wiadomości TVP".

d8m70ca

W materiale poinformowano o specjalnym zespole, powołanym przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który ma zająć się problemami służby zdrowia. Podkreślono, że w jego pracach będą brali przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej. "Z członkostwa w której zrezygnował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po tym, jak Rada o pomoc poprosiła zagranicę" - stwierdził autor materiału.

To już koniec? Właściwie można stwierdzić, że tak. Bo o proteście rezydentów z materiału niczego więcej się nie dowiedzieliśmy. Usłyszeliśmy za to o opozycji, która bierze udział w proteście medyków. Ilustracją do tych słów był materiał z sobotniej manifestacji młodych lekarzy przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pojawiła się na niej m.in. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, Paweł Rabiej (Nowoczesna) i Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Po raz kolejny przypomniano też nagranie dwóch uczestników demonstracji, której przysłuchiwał się uśmiechnięty Władysław Frasyniuk. - To wiesz co, to trzeba będzie trochę potem pochodzić za tym panem Macierewiczem - powiedziała do mężczyzny w kasku uczestniczka protestu. - Ale to bez kasku, wiesz? Tylko z takim małym kałaszem - odparł mężczyzna.

- Delikatnie powiem, że to jest nieprzyzwoite i nawet w żartach takie słowa nie powinny padać - skomentowała tę wypowiedź Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. - To jest obrzydliwe - dodała.

Dalszą część materiału poświęcono "mężczyźnie w kasku". Autor materiału poinformował, że jest to Franciszek Jagielski, szef firmy ochroniarskiej z Łodzi. "Pojawia się na prawie wszystkich antyrządowych protestach, z publikowanych przez niego zdjęć wynika, że jest mocno związany z ludźmi poprzedniej władzy lub dziś biorących udział w niemal każdym antyrządowym proteście" - stwierdził autor materiału. Na dowód swoich słów zaprezentował zdjęcia z profilu Jagielskiego na Facebooku, na których widać go w towarzystwie Bronisława Komorowskiego, Lecha Wałęsy, Mateusza Kijowskiego, Hanną Zdanowską i Adamem Michnikiem.

Internauci na bieżąco komentowali materiał poświęcony protestowi lekarzy.

Część piszących zwróciła uwagę, że przed materiałem o rezydentach "Wiadomości" TVP nadały obszerne wspomnienie o papieżu Janie Pawle II.

Wielu internautów zwróciło też uwagę na brak przeprosin ze strony TVP dla oczernionych lekarzy rezydentów.

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów