Trwa ładowanie...

TVP atakuje młodych lekarzy, a jeszcze półtora roku temu pochylała się nad ich niskimi pensjami

Od kilku dni w internecie trwa nagonka na młodych lekarzy, którzy prowadza głodówkę, walcząc o podwyżki pensji i większe nakłady na służbę zdrowia. Rezydentów krytykuje także TVP, wypominając im luksusowe wakacje i kanapki z kawiorem. A jeszcze półtora roku temu Telewizja Publiczna pochylała się nad losem młodych lekarzy, którzy mało zarabiają. – Czy minister zdrowia dotrzyma słowa w sprawie podwyżek? – pytały wówczas "Wiadomości".

Share
TVP atakuje młodych lekarzy, a jeszcze półtora roku temu pochylała się nad ich niskimi pensjamiŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d12mjdc

- Trochę więcej niż dwa tysiące złotych miesięcznie na rękę - tyle zarabiają lekarze po studiach i stażu, w ciągu kolejnych pięciu lat specjalizacji. Młodzi lekarze zabiegają u premier i ministra o podwyżki. Jeśli jej nie dostaną to nawet 40 procent tak zwanych lekarzy-rezydentów może wyjechać za granicę – taki materiał w lutym 2016 r. ukazał się w "Wiadomościach" TVP. Dziennikarze przypomnieli, że "o podwyżki pensji postulował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zanim objął stanowisko. Ciekawe czy teraz dotrzyma słowa?".

Materiał "Wiadomości" z 24 lutego 2016 r.:

WP.PL
Źródło: WP.PL

Teraz jednak, gdy lekarze rozpoczęli protest i głodują już 14 dzień, TVP ich atakuje. Najpierw na portalu TVP Info ukazał się tekst " Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem". Autor tekstu, który podpisał się jako "zpk", a według internautów to Ziemowit Kossakowski, pisze o protestujących lekarzach: "Rynkiewicz podobnie do Pikulskiej jest miłośnikiem zagranicznych podróży. Ponadto gustuje w kanapkach z kawiorem i drogich trunkach. Wszystko za 9 zł za godzinę pracy...".

Materiał "Wiadomości" z 14 października 2017 r.:

WP.PL
Źródło: WP.PL

W sobotnim wydaniu "Wiadomości" pojawiły się te same zarzuty. - Internauci bardzo szybko prześledzili profile protestujących lekarzy. Jedni otwarcie przyznają się do politycznej działalności, inni nie stronią od luksusu. Tak jak twarz protestu poczatkujących lekarzy doktor Katarzyna Pikulska - usłyszeliśmy w TVP.

d12mjdc

Jako "dowód" luksusu pokazano wpis z mediów społecznościowych lekarki, która pozuje przy czerwonym mustangu. "Mustang zostaje w Vegas niestety. Ale jak dobrze pójdzie to jakieś cacko ściągnę w Nowym Roku" – brzmi wpis. – Stąd nie dziwi determinacja, z jaką początkujący lekarze walczą o podwyżki – komentują "Wiadomości".

Zobacz, jak wygląda praca w pogotowiu ratunkowym:

d12mjdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mjdc
d12mjdc
Więcej tematów