PolskaWeto prezydenta ws. "lex TVN"? Suski komentuje

Weto prezydenta ws. "lex TVN"? Suski komentuje

Trwają spekulacje po niedzielnej wypowiedzi Andrzeja Dudy, który zapewnił, że "będzie stał cały czas na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa". Zdaniem posła PiS Marka Suskiego, przemówienie prezydenta niekoniecznie jest zapowiedzią weta ws. "lex TVN".

Weto prezydenta ws. "lex TVN"? Suski: "Niekoniecznie"
Weto prezydenta ws. "lex TVN"? Suski: "Niekoniecznie"
Źródło zdjęć: © East News
oprac. EMW

- Jeśli jakaś firma chce robić biznes w Polsce, powinna przestrzegać polskiego prawa - powiedział na antenie radiowej "Trójki" Marek Suski, pytany o ustawę nazywaną "lex TVN".

Zdaniem Suskiego, wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy możne znaczyć "jedno albo drugie, (...) natomiast ochrona wolności gospodarczych to ważna rzecz".

- Polska jest krajem, który odbudowuje swoją gospodarkę po komunizmie i ta dotychczasowa gospodarka czasami przypominała wolną amerykankę (...). Mieliśmy przykładowo do czynienia z głoszeniem zasady, że pierwszy milion trzeba ukraść. Myślę, że po 30 latach trzeba zdecydowanie powiedzieć, że kraść nie wolno, a interesy należy prowadzić uczciwie - tłumaczył Suski.

Zobacz też: Andrzej Duda zawetuje "lex TVN"? Krzysztof Gawkowski przestrzega

Odnosząc się do niedzielnej wypowiedzi prezydenta, poseł PiS stwierdził, że była ona "enigmatyczna", ale nie odbiera jej jako zapowiedzi weta.

"Lex TVN" i wypowiedź prezydenta "Można rozumieć różnie"

- Obrona rynku medialnego to norma na całym świecie - stwierdził. Jak tłumaczył, Polska również ma prawo do "ochrony" tego sektora.

Pytany o ewentualny międzynarodowy arbitraż w tej sprawie, stwierdził, że "jeśli będzie on prowadzony uczciwie, to będzie korzystny dla Polski". Suski przekonywał również, że "nie słyszał zapowiedzi tej firmy (TVN - przyp. red.) o dążeniu do arbitrażu".

- Jeśli starają się uzyskać koncesję w Holandii, czyli starają się nadać walory prawa swoim działaniom, oznacza to, że uciekają przed czymś, o czym wiedzieli - stwierdził.

Źródło: Program 3 Polskiego Radia

Przeczytaj także:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (521)