Trwa ładowanie...

Wenezuela. Lider opozycji krytykuje prezydenta po aresztowaniu deputowanego

Juan Guiado obwinił rząd Nicolasa Maduro o próbę "zdezintegrowania parlamentu" po tym, jak został aresztowany jego zastępca Edgar Zambrano. Dodatkowo oskarża prezydenta o "terroryzm państwowy".
Share
Juan Guiado krytykuje  Nicolasa Maduro po aresztowaniu deputowanego
Juan Guiado krytykuje Nicolasa Maduro po aresztowaniu deputowanegoŹródło: PAP/EPA, Fot: MIGUEL GUTIERREZ
d2w5fu4

Wenezuelski lider opozycji oskarżył rząd prezydenta Nicolasa Maduro o próbę demontażu Narodowego Zgromadzenia Konstytucyjnego po zatrzymaniu wiceprzewodniczącego parlamentu Edgara Zambrano. - Jeżeli możemy mówić o zamachu stanu, to właśnie mamy próbę demontażu parlamentu - powiedział Juan Guiado. Dodatkowo oskarżył reżim prezydenta o "terroryzm państwowy" - podaje AFP.

Zambrano został aresztowany przez służby za wspieranie nieudanego powstania zorganizowanego przez Guiado, do którego doszło 30 kwietnia. Lider wenezuelskiej opozycji wezwał do protestów w całym kraju, które mają odbyć się w sobotę. Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości oskarżył 10 deputowanych o zdradę ojczyzny i spisek, w związku z ich poparciem dla powstania Guaido.

d2w5fu4

Dwóch oskarżonych o bunt schroniło się w ambasadach Argentyny i Włoch w stolicy kraju Caracas. Inny zadeklarował, że jest gotowy pójść do więzienia. Pozostali się ukrywają. - Nie zatrzymamy się, pozostaniemy na ulicach. Ten proces zakończy się wolnością Wenezueli - podsumował Guaido. Kraj pozostaje w kryzysie od stycznia. Wybór Maduro na prezydenta jest uważany za nielegalny. Lider opozycji ogłosił się tymczasowym prezydentem. Popiera go ponad 50 państw.

Zobacz także: „Kwaśniewskizacja Tuska”. Publicysta ostro o przyjeździe Tuska

Źródło: AFP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w5fu4

Podziel się opinią

Share
d2w5fu4
d2w5fu4
Więcej tematów