Trwa ładowanie...
dgwhppc

Węgry zgodziły się na siedmioletni okres przejściowy

W najbliższy wtorek Węgry prawdopodobnie zamkną w rokowaniach z Unią Europejską rozdział dotyczący swobody zatrudnienia. Strona unijna wyraża gotowość uwzględnienia węgierskich postulatów.

dgwhppc
dgwhppc

Węgrzy zgodzili się na siedmioletni okres przejściowy, ograniczający podejmowanie pracy na unijnym rynku pod warunkiem, że u siebie będą mieli prawo wprowadzenia takich samych ograniczeń wobec obywateli Unii.

Po czwartkowych obradach unijnych dyplomatów, wiarygodne źródła informowały, że uznano, iż zasada wzajemności możliwa jest do zaakceptowania. Szczegóły mają być dopracowane jeszcze przed wtorkową sesją negocjacyjną w Luksemburgu. Nie jest wykluczone, że Węgrom uda się zamknąć już teraz nie tylko rozdział dotyczący swobody zatrudnienia, ale także przepływu kapitału, w którym mowa jest o zakazie kupowania ziemi przez cudzoziemców w krajach, które wejdą do wspólnoty.

Proponowany przez Unię siedmioletni okres ochronny w Budapeszcie uważany jest za wystarczający. Polska domaga się 18 lat okresu przejściowego na zakup ziemi przez cudzoziemców. (aka)

dgwhppc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwhppc
Więcej tematów