Trwa ładowanie...

Wcześniej palili kukłę Putina i nabijali Kaczora Donalda na ogrodzenie. Będzie powtórka?

W przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędzie się demonstracja przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Szef Klubów „Gazety Polskiej”, nawołując do pikietowania placówki, pisze: - Sprawa wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej jest dla nas Polaków sprawą honoru i jej nie odpuścimy.

Wcześniej palili kukłę Putina i nabijali Kaczora Donalda na ogrodzenie. Będzie powtórka?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d2ziv3l
d2ziv3l

Organizatorem są wspierające Prawo i Sprawiedliwość Kluby "Gazety Polskiej". Demonstracja ma się odbyć wieczorem przy ulicy Belwederskiej w Warszawie.

- Upomnijmy się o zwrot kluczowych dowodów niezbędnych dla pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego Tu-154M - nawołuje Adam Borowski, szef stołecznych struktur Klubów "GP.

W minionym roku demonstrowało 150-200 osób. Hasła w tych corocznych demonstracjach to zwykle żądania zwrotu wraku przez Rosjan i ukarania polskich urzędników - Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego, Ewy Kopacz i innych. Przed rokiem najbardziej radykalne były żądania Ewy Stankiewicz ze Stowarzyszenia Solidarni 2010. Mówiła ona, że "póki my nie ukarzemy karą śmierci za śmierć polskiego prezydenta, nie możemy mówić o suwerennym państwie".

d2ziv3l

Na poprzednich demonstracjach spalono kukłę Władimira Putina. Z kolei na transparentach były hasła jak "Putin morderca. Tusk zdrajca", "mgła nie osłoni zdrajców Polski", "tu jest Polska" czy "hańba!" i "dla Putina Norymberga!".

W przeddzień pierwszej rocznicy katastrofy demonstrowało ponad tysiąc osób. Tegoroczna demonstracja ma się zakończyć marszem spod ambasady Rosji pod Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu.

d2ziv3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ziv3l
Więcej tematów