Trwa ładowanie...

Watykan: Na życzenie papieża Franciszka powstanie obserwatorium do spraw cyberprzemocy

W Watykanie powstanie Międzynarodowe Obserwatorium ds. Cyberprzemocy (ICO). Jego powołanie to życzenie papieża Franciszka, który chce w ten sposób zapewnić młodzieży bezpieczeństwo w Internecie.

Share
Watykan: Na życzenie papieża Franciszka powstanie obserwatorium do spraw cyberprzemocy
Źródło: East News, Fot: AP /Andrew Medichini
dcytbgq

ICO (International Cyberbullying Observatory) to wspólny projekt papieża Franciszka oraz dwóch fundacji - edukacyjno-społecznej Scholas Occurrentes oraz fundacji imienia Caroliny Picchio, pierwszej ofiary cyberprzemocy we Włoszech (w 2013 roku popełniła samobójstwo w wieku 14 lat, była nękana przez kolegów i koleżanki). Obie te fundacje prowadzą działalność na rzecz ochrony dzieci i młodzieży w Internecie.

Jeszcze niema konkretnych informacji, w którym konkretnie miejscu w Watykanie ICO będzie mieć swoją siedzibę. Wiadomo na razie tyle, że w przyszłym roku odbędzie się kongres na temat obserwatorium i nie tylko.

dcytbgq

W 2019 roku papież Franciszek ma zorganizować specjalny kongres w swojej rezydencji w Castel Gandolfo pod Rzymem. To będzie pierwszy światowy kongres na temat młodzieży funkcjonującej w sieci oraz samego Internetu. Na kongresie poruszone też będą kwestie pracy obserwatorium - obszaru działalności i funkcjonowania jako organizacji. Będą przedstawione sposoby monitorowania i zwalczania zjawiska cyberprzemocy.

Już teraz materiały na temat pracy ICO zbiera i analizuje specjalnie powołany komitet naukowy.

dcytbgq

Podziel się opinią

Share
dcytbgq
dcytbgq
Więcej tematów