Trwa ładowanie...

Zastawił dwie koperty. "Mistrz parkowania" zwrócił uwagę warszawskich urzędników

"Mandacik właśnie się pisze".

Zastawił dwie koperty. "Mistrz parkowania" zwrócił uwagę warszawskich urzędników
debmwbr
debmwbr

Nagminnie zdarza się, że warszawscy kierowcy parkują na miejsach dla niepełnosprawnych bez uprawnień. Jednak ostatnio szczytem bezmyślności popisał się właściciel auta pozostawionego... na dwóch kopertach. Ten widok wzburzył również urzędników z Zarządu Dróg Miejskich, którzy obfotografowali samochód. Zdjęcia trafiły do sieci.

- Wyglądamy przez okno i nie możemy się nadziwić. Nie wiadomo tylko czy to szczyt bezczelności, czy głupoty. Mandacik właśnie się pisze - czytamy na facebookowym profilu warszawskiego ZDM. Urzędnicy opublikowali zdjęcia białego samochodu, którego właściciel zaparkował na dwóch kopertach dla niepełnosprawnych. * *

Post wywołał niemałe kontrowersje. "Holowanie powinno być", "ja skazałabym go na bezwzględny nakaz bytowania na wózku przez pół roku!", "dwa miejsca, to dwa mandaciki się należą!" - to tylko niektóre z komentarzy.

- Krowa krową, ale serce rośnie, że Zarząd Dróg Miejskich Warszawa dołączył aktywnie do pastuszków, którzy próbują tępić zjawisko noszące dumną nazwę Święte krowy warszawskie - chwali urzędników pan Marek. Z kolei pan Jan zadał bepzośrednie pytanie: - kiedy pod Waszym oknem (na Chmielnej) wskazuje Waszym funkcjonariuszom skandalicznie zaparkowane samochody mowia ze to nie ich robota. Czy kontrolujecie parkowanie tylko z perspektywy okna? Jak to jest?.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. - Nasi funkcjonariusze zajmują się kontrolą opłat parkingowych i z tego tytułu ukarali kierowcę. Za parkowanie na kopercie mandaty wystawia straż miejska - wyjaśnia ZDM.

debmwbr

Przypominijmy: zgodnie z tzw. taryfikatorem mandatów za parkowanie bez ważnej karty parkingowej na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością grozi mandat karny w wysokości 500 zł. Kierowca otrzyma również 5 punktów karnych.

debmwbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
debmwbr
Więcej tematów