Trwa ładowanie...

Z głodu jadły papier, liście i trawę

Strażnicy z Ekopatrolu na stercie śmieci na warszawskich Siekierkach znaleźli dwa młode psy

Z głodu jadły papier, liście i trawę
d2kus11
d2kus11

Powtarzamy często, że najlepszymi przyjaciółmi człowieka są psy. Szkoda, ze ta relacja nie zawsze działa w dwie strony. Przekonały się o tym dwa śliczne szczeniaki porzucone przez kogoś na terenie nieużytków przy ul. Nadrzecznej. Dzisiaj rano uratowali je strażnicy z patrolu ekologicznego .

- Otrzymaliśmy rano zgłoszenie, że na ul. Nadrzecznej na Siekierkach na terenie nieużytków przebywają dwa młode psy – mówi aplikant Marcin Dobrowolski. Kilkaset metrów od najbliższych zabudowań, na stercie śmieci, funkcjonariusze zobaczyli błąkającego się podpalanego kundelka o pyszczku owczarka. Obok na torbie podróżnej siedział podobny do niego czarny pies.

d2kus11

- Psy traktowały to miejsce jak swoje. Być może w tej torbie zostały w to miejsce przywiezione i pozostawione. Najwyraźniej czekały aż właściciel po nie wróci – mówi strażnik Mariusz Salamandra.

Początkowo były trochę nieufne, ale nie uciekały. Funkcjonariusze schwytali je w ciągu kilku minut. - Kiedy wsadzaliśmy je do klatek w radiowozie zobaczyliśmy jak są chude. Przez skórę wyczuć można ich żebra. Na szczęście nie są poranione – dodaje Marcin Dobrowolski.

Szczeniaki łatwo nawiązują kontakt z ludźmi. Widać, że pragną z nimi kontaktu. Na smyczy są spokojne i łagodne. Wiezione do schroniska na Paluchu nawet nie zaszczekały. Lekarz badający psy stwierdził, że mają kilka miesięcy. Potwierdził też, że nie były karmione co najmniej od kilku dni. W treści żołądków stwierdzono papier, liście i trawę – najwyraźniej tym pieski żywiły się ostatnio.

Zobacz również: Łoś na Woli [zdjęcia]

d2kus11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kus11
Więcej tematów