Trwa ładowanie...

Więzienie za przemoc w rodzinie (WIDEO)

Pijany Waldemar S. został zatrzymany w trakcie kolejnej awantury domowej. Mężczyzna był już karany za znęcanie psychiczne i fizyczne nad rodziną.

Więzienie za przemoc w rodzinie (WIDEO)
d4lqvw2
d4lqvw2

Policję zawiadomiła kobieta, której pijany mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, bił i groził żonie, że ją zabije. 62-latek został zatrzymany.

Tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Waldemar S. był już karany za znęcanie się nad rodziną. Agresywny mężczyzna nawet w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwał groźby pod adresem swojej żony. Policjanci zatrzymali go i przewieźli na komendę. Tu, po badaniu okazało się, że miał prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Za znęcanie się nad najbliższymi Waldemarowi S. grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci prowadzący sprawę będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny.

Jesteś świadkiem przemocy w rodzinie? Możesz:

d4lqvw2

- porozmawiać z osobą krzywdzoną i powiedzieć jej, że domyślasz się, że w jej domu jest przemoc; zapytać, czego by potrzebowała;
- zaoferować wezwanie policji czy też zaproponować inną pomoc - w zależności od potrzeb osoby krzywdzonej;
- jeżeli jesteś bardziej odważny/a - możesz też porozmawiać z osobą stosującą przemoc, informując ją, że wiesz o przemocy i że przemoc jest przestępstwem;
- jeżeli chcesz pozostać najbardziej neutralny - możesz po prostu wezwać policję, zawiadomić najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej lub zadzwonić do „Niebieskiej Linii” pod numer 801 12 00 02;
- możesz też przekazać numer do „Niebieskiej Linii” osobie krzywdzonej.

Trzeba pamiętać, że osoba krzywdzona może „kryć" sprawcę, bo wstydzi się swojej sytuacji w domu. Może też nie chcieć przyznać się, że doznaje przemocy, ponieważ jest zastraszona.

d4lqvw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lqvw2
Więcej tematów