Trwa ładowanie...

Warszawskie knajpy wylewają Ciechana. Właściciel browaru przeprasza [WIDEO]

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją wypowiedzią"

Warszawskie knajpy wylewają Ciechana. Właściciel browaru przeprasza [WIDEO]
dx3kmfi
dx3kmfi

Wylewamy piwo Ciechan! Nie chcemy go więcej pić - ogłosiła warszawska klubokawiarnia Wrzenie Świata. Wczoraj o godzinie 19:00 odbyła się tam akcja pod nazwą " Wielkie Lanie Panie Ciechanie" , czyli po prostu wylewanie piwa. Lokal potępił w ten sposób homofobiczne wypowiedzi Marka Jakubiaka, właściciela browaru. Poniżej możecie zobaczyć wideo z akcji.

To nie jedyny lokal, który przyłączył się do akcji. Bojkot marki ogłosiła też Cafe Kulturalna. "Nie będziemy współpracować z firmą, której właściciel głosi dyskryminujące poglądy głęboko sprzeczne z naszymi" - możemy przeczytać na ich profilu.

Przypomnijmy. "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać" - napisał Marek Jakubiak do Darka Michalczewskiego, który jako jeden z niewielu osób ze środowiska bokserskiego stanął w obronie środowiska lgbt. Michalczewski dołączył do sojuszników, bo - jak sam powiedział - "chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani.

- Po kilku latach współpracy rezygnujemy we Wrzeniu Świata ze sprzedaży piwa Ciechan - napisali następnego dnia właściciele baru.

dx3kmfi

- Właściciel browaru podzielił się swoimi poglądami publicznie, ale zapomniał, że jest posiadaczem marki piwa, i na tej marce po pierwsze się to odbije. A moda na piwa niszowe wzięła się przede wszystkim z modnych, warszawskich klubów, które znane są z wysokiego poziomu tolerancji dla LGBT. Jeśli Marek Jakubiak nie zreflektuje się i nie wykona jakiegoś gestu pojednawczego, Ciechan może mieć kłopoty - powiedział miesięcznikowi Press Rafał Baran, prezes Grey Group.

Coś musi być na rzeczy, bowiem w poniedziałek serwis Natemat.pl opublikował przeprosiny Marka Jakubiaka: "Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją wypowiedzią, a w szczególności jej emocjonalną formą" - stwierdził właściciel Ciechana. "Nie było moją intencją krytykować nikogo w takich ostrych słowach, jednak zawsze w tematach dotyczących dzieci jestem bezkompromisowy. Pozostaję wierny swoim przekonaniom" - oświadczył.

Profil "Nie dla Browaru Ciechan" ma już prawie 15 tys. polubień.

Post użytkownika Wrzenie świata .

dx3kmfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3kmfi
Więcej tematów