Trwa ładowanie...

Warszawa. Wypadek autobusu na Bielanach. Prokuratura: badanie wykazało obecność pochodnej mefedronu

Kierujący autobusem, który doprowadził do wypadku na Bielanach, został zatrzymany po przeprowadzeniu badania narkotesterem. "Wykazano obecność substancji psychotropowej w organizmie" - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Warszawa. Wypadek autobusu na Bielanach. Prokuratura: badanie wykazało obecność pochodnej mefedronuŹródło: PAP
d3pk46o
d3pk46o

"Opinia z zakresu badań toksykologicznych potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu - wpisanej do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w stężeniu wskazującym, że kierowca prowadził autobus po użyciu narkotyków, czym wyczerpał również znamiona art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń" - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Kierowca autobusu w obecności funkcjonariuszy oświadczył, że po raz ostatni zażywał amfetaminę 3 lipca 2020 r. "W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono substancje psychotropową w postaci amfetaminy, a także akcesoria, które mogą być wykorzystywane przy zażywaniu narkotyków. Prokuratura oczekuje na pełne wyniki badań toksykologicznych zabezpieczonych dowodów" - podano w komunikacie.

W związku ze sprawą wszczęto postępowanie w kierunku spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz posiadania substancji psychotropowej.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Warszawa. Wypadek autobusu na Bielanach

Do zdarzenia doszło we wtorek rano na warszawskich Bielanach. Autobus linii 181, jadąc ulicą Klaudyny w kierunku ulicy Rudzkiej, wjechał w trzy zaparkowane samochody i staranował latarnię. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna, obecnie przebywa w szpitalu.

d3pk46o

Za wypadek odpowiedzialny jest kierowca firmy Arriva, jednego z przewoźników świadczących usługi dla ZTM w Warszawie.

To ta sama firma, której kierowca pod koniec czerwca spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego. W jego wyniku zginęła jedna osoba. Kilkadziesiąt pasażerów trafiło do szpitali. Wtedy wyniki badań oraz znaleziony na miejscu woreczek z substancją potwierdziły, że około 20-letni kierowca był pod wpływem amfetaminy.

Warszawa. Wypadek autobusu na Bielanach. Służby: W ślinie kierowcy metamfetamina

Mężczyzna odpowiedzialny za wypadek autobusu na Bielanach początkowo również był posądzany o jazdę pod wpływem środków odurzających. Policja poinformowała, że badanie trzeźwości nie wykazało, aby 25-latek miał spożywać alkohol. Okazało się jednak, że tester narkotykowy wskazał na obecność metamfetaminy. Od kierowcy do badań w szpitalu zostały pobrane próbki z moczu i krwi.

Po drugim wypadku autobusu w Warszawie, który służby powiązały z jazdą pod wpływem narkotyków, spółka Arriva zdecydowała o poddaniu kierowców narkotestom. Pierwsze testy już przeprowadzono. Ich wyniki dały wynik negatywny, jednak należy zaznaczyć, że kontrole przeprowadzono za pomocą testerów śliny, ogólnodostępnych na rynku.

d3pk46o

Aktualnie trwają rozmowy nad podpisaniem umowy ws. przeprowadzenia profesjonalnych kontroli w laboratoriach obejmujących większy zakres substancji psychoaktywnych.

Spółka walczy o dobre imię. Warszawski ratusz zawiesił umowę z przewoźnikiem do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3pk46o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pk46o
Więcej tematów