Warszawa w latach 1910-1920
Stereoskopowy spacer ulicami miasta, którego już nie ma - nowa wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim
03.07.2014 16:24
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wyjątkową wystawę pokazującą stolicę w latach 1910-1920. Zdjęcia te nie były jeszcze nigdy prezentowane w Fotoplastikonie. Jak zapowiadają organizatorzy, to część pierwsza podróży po stolicy naszych babć i dziadków, a może już nawet prababć i pradziadków.
Czytaj też: Widowisko nad Wisłą: "Wodewil warszawski"
Stereoskopowe fotogr afie przekazane przez prywatnego darczyńcę Pana Wojciecha Majewskiego po raz pierwszy udostępnione zostaną szerokiej publiczności.
Warszawa pokazana na zdjęciach z pierwszej połowy XX wieku , to miasto którego dziś już praktycznie nie ma. Na 48 stereoskopowych fotografiach odnaleźć można nie tylko sylwetki budynków, których próżno dziś szukać w panoramie miasta jak sobór św. Aleksandra Newskiego na pl. Saskim, Pałac Kronenberga, czy budynek Instytutu Oftalmicznego w al. 3 Maja, lecz zobaczyć także wiele scen z życia miasta i jego mieszkańców tj. robotników pracujących przy brukowaniu wiaduktu mostu Poniatowskiego, tramwaje sunące leniwie w dół Nowym Zjazdem, dzieci grające w kapsle na ul. Młynarskiej, czy uroczystości państwowe na placu Saskim z okazji 300 rocznicy panowania Romanowów. Te i wiele innych fotografii do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.
Wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim czynna od 3 lipca do 6 sierpnia 2014, w al. Jerozolimskich 51.
Cena biletów: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł,
Czynne: od wtorku do niedzieli 10.00-18.00 (w poniedziałki nieczynne)
Czytaj też: Ulica Próżna po rewitalizacji [ZDJĘCIA]